Header

Batusan'a ISO 9000 Belgesi

05 Aralık 1996 Dergi: Aralık-1996

1978 yılında kollektif şirketten anonim şirkete dönüşmüş olan Batusan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Teknolojik alandaki gelişmeleri dikkatle izleyerek, sanayide büyük yer tutan, su, buhar ve gaz armatürleri ile ilgili teknolojik çalışmalara büyük hız veriyor.

Batusan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye'de ilk defa Buhar Kapanı (Kondenstop) imalatı yaparak endüstride bir boşluğu doldurmuş, enerji tasarrufuna katkıda bulunmuştur. Günümüze kadar bu alanda büyük yenilikler yapmış, verdiği satış öncesi ve sonrası teknik hizmetlerle de özelliğini korumuştur.

Batusan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Endüstride büyük yer ^fc'i vana konusunu ele alarak yapmış olduğu araştırma ve geliştirme nrocesin-de küresel vanayı, çek vanayı imalat programına katmıştır. Bu çalışmalara paralel olarak yüksek basınçlı hidrolik ve gaz devreleri için iğneli vana, kapalı devrelerdeki akışkanın izlenmesi ve buhar kapanlarının gözle kontrolünü sağlamak amacıyla akış göstergesi, her türlü akışkan devresindeki hassas cihazları olabilecek herhangi bir. pislikten korumak, amacıyla pislik tutucuları, her türlü armatürlerin tesisata bağlanmasında kullanılan paslanmaz fittings ve flanş imalatını sırasıyla programına alarak endüstrinin hizmetine sunmuştur.

Batusan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. kendi imalatlarının yanı sıra her türlü fabrika teknik malzemeleri satışı ve ülke dışından almış olduğu mümessiliklerle yapmış olduğu hizmetleriyle Türkiye'de büyük bir pazara sahip olarak imalatçı ve satıcı bir firma statüsünü kazanmıştır. Batusan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruluşundan günümüze kadar kendi konusu içerisine giren mühendislik hizmetlerine büyük önem vererek araştırma faaliyetlerini daima teşvik etmiştir.

Batusan'ın üretim faaliyetleri, Gebze-Dilovası mevkiinde kurulu 6000 m2

kapalı alanı olan, çağdaş işletmecilik gereksinimlerini karşılayabilecek

niteliklere  sahip  fabrika da  yürütülmektedir.  Satış  ve  satış  sonrası hizmetleri  ise, İstanbul  Okmeydanı  Perpa  bünyesindeki  satış  merkezi  tarafından verilmektedir. Batusan tarafından imal edilen ürünler; Küresel vanalar, aktüatörlü küresel vanalar, küresel yaylı çek vanalar (geri döndürmezlik vanası), pislik tutucular, iğneli vanalar, termodinamik buhar kapanları (kondenstoplar), akış göstergeleri (gözetleme camları), paslanmaz ve karbon çelik flanşlar (DİN ve ANSI Norm), paslanmaz boru, dirsek, yaka, manşon, nipel ve rekorlardır.

Batusan, Rubinetterie Bresciane (İtalya) Küresel Vanaları ve Valpres (İtalya) Küresel Vanalarının Türkiye temsilcisidir.

Etiketler