Header

Başkentgaz VE MMO Ankara Şubesi'nden Dev İşbirliği

05 Ocak 2015 Dergi: Ocak-2015
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi arasında, Ankara’daki doğalgaz kullanan konutların periyodik kontrolüne ilişkin ek protokol imzalandı. Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan ve MMO Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender arasında imzalanan protokol töreninde, her iki kurumun üst düzey yöneticileri de hazır bulundu. Başkentgaz ile MMO Ankara Şubesi arasında imzalanan protokolle bundan sonra doğalgaz kullanan meskenlerin periyodik bakımını MMO yapacak ve periyodik kontrol, mevcut doğalgaz iç tesisatlarının ve cihazların uygunluk denetimini kapsayacak.

Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan protokolle ilgili, “Tüm Türkiye için örnek olacak ve Başkent’e yakışan bu projede hedefimiz, doğalgazın kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunulmasıdır. Yaptığımız işbirliği; bir kişinin bile hayatını kurtarmaya katkıda bulunursa bu çabaya değer demektir. Bağımsız ve bu alanda en yetkin kurum olan MMO Ankara Şubesi’ne de bu çabaya ve sorumluluğa ortak oldukları için teşekkür ediyoruz. Güvenli, sürekli bir şekilde dağıtım faaliyetlerimizi yürütmek ve hizmet kalitesini yükseltmek için, birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
MMO Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender de “Başkentgaz ile bu protokolü imzalamış olmaktan dolayı, öncelikle Ankaralı doğalgaz kullanıcıları adına mutluluk duymaktayız. İki kurumun bilgi ve deneyimlerini birleştirmesi anlamına gelen bu protokol, güvenli doğalgaz kullanımı konusunda büyük bir adımdır. Bu proje çerçevesinde, yapacağımız denetimlerle Ankara’da doğalgaz kullanan binaların güvenlik açıklarını ortaya çıkaracak, kullanıcılara bildirimlerde bulunup çözümler ortaya koyacağız. Güvenli ve sağlıklı doğalgaz kullanımı konusunda attığı bu öngörülü adım için Başkentgaz’ı kutluyor, bu projenin Türkiye’deki diğer dağıtım şirketlerine de örnek olmasını diliyoruz” dedi.

Etiketler

MMO