Basın Açıklaması

05 Aralık 1996 Dergi: Aralık-1996

Ülkemizdeki yalıtım bilincini, gelişmiş ülkeler düzeyine getirmek için her tür etkinliğin içinde yer almak, potansiyeli artırıcı çalışmalar yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak. Ülkeye ve yalıtım sektörümüze, hak ettiği, kalitesi ve spesifikasyonu dünya ölçeğinde kanıtlanmış, hammaddeden başlayarak, uygulamaya kadar her adımda, uluslararası bağımsız ve saygın kuruluşlarca test edilip onaylanan, denetlenen, ISO 9002-EN 29002 toplam kalite belgesini haiz elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri ekonomik okl^P sunmak.

Yıllardır çeşitli isimlerle, ülke dövizini israf ederek ithal edilen, kalitesi, spesifikasyonu, üreticisi belli olmayan ürünlerden yalıtım sektörümüzü ve ülke ekonomisini korumak.

Ürün satışı yanında, kauçuk esaslı yalıtım ürünlerinde dünya lideri bir grubun, teknoloji, teknik bilgi ve deneyimini, uygulama, kullanım yerleri ve teknikleri alanındaki gelişmeleri, yenilikleri ülkemiz yalıtım sektörüne yansıtarak, bilimsel ve teknik hizmet vermek.

Sektörün, yalnızca fiyat bazında rekabet etme alışkanlığını kırarak, ülke yalıtım sektöründeki kısır döngüden kurtarmak ve sektörü ekonominin vazgeçilmez, bilimsel, teknik ve kazançlı bir üyesi durumuna taşımak. Şirketimizin amaçları idealist olarak değerlendirilebilir. Ancak, özellikle bu zorlu yol seçilmiş, işin kolayına gidilmemiştir. Doğaldır ki, ticari kaygılarımız da bulunmaktadır, şirketimizin yaşaması, gelişmesi için şarttır. Bunu bilerek ve göze alarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Biliyoruz ki, bilinen yollan seçerek büyümek gelişmek ülkemiz yalıtımını geldiği yerden öteye taşıyamayacaktır. Yine biliyoruz ki, bizler gibi düşünen ve çalışanların sayısı arttıkça sektörümüz ayakları üzerine basacak, bağımsız, güçlü, teknik ve bilimsel bir üye olarak ülke ekonomisinde söz sahibi olacaktır.

Beyninde, yüreğinde ve çalışmalarında YALITIM diyen her kişi ve kuruluşla, ülke yalıtım sektörünü daha aydınlık, daha güçlü, daha yararlı günlere taşımak dileğiyle.


Etiketler