Balıkesir MYO’da ‘Uygulamalı İklimlendirme ve Soğutma Semineri’

05 Ağustos 2002 Dergi: Ağustos-2002
BAÜ Balıkesir Meslek Yüksekokulu-ESSİAD-İSKİD desteğinde düzenlenen ‘Uygulamalı İklimlendirme ve Soğutma Semineri’ 1-12 Temmuz 2002 tarihlerinde Balıkesir Meslek Yüksekokulu İklimlendirme Programında yapıldı.  Bu seminer iklimlendirme ve Soğutma alanında ihtiyaç duyulan teknisyen ve teknikerleri yetiştirecek öğretim elemanlarını laboratuvar, atölye ve endüstriyel uygulamalar konusunda yeterli bilgi ve beceri düzeyine ulaştırmak amacıyla düzenlendi.

Seminerde ilk gün açılış töreninden sonra ‘Atölye uygulamaları’ konusu  Ayhan Kacar tarafından işlenmiş ve çeşitli uygulamalar yapıldı. İkinci gün ülkemizdeki Soğutma Tekniği duayenlerinden Nuri Özkol tarafından ‘soğutma ilkeleri ve yeni gelişmeler’ anlatıldı. 3 Temmuz Çarşamba günü Friterm firmasından Metin Duruk ve Cemil Atay ‘Soğutma sistem tasarımı’ konusunu işlediler. Yine Çarşamba günü öğleden sonra Dr.Erol Ertaş ve Prof. Sabri Savaş hocalarımız ‘Soğuk depolar’ konusunda birlikte sunum yaptılar.

Perşembe günü Isısan Servis Müdürü Turhan Karakaya, Cuma günü ise aynı firmadan Serkan Büyükyıldız 8 Temmuz Pazartesi günü Elta Sanyo grubundan Vedat Öztürk  ‘Multi sistemler’ konusunda sunum yaptılar. 9 Temmuzda ise TEBA-ISK firmasından Haluk Altay ve Seda Efe ‘VRV sistemler’ konusunda bilgiler verdiler. 10-11 Temmuz tarihlerinde Seminer Yöneticisi Dr.Hüseyin Bulgurcu ‘İKS elektriği ve otomatik kontrol’ konularında sunum yaptı. Yine aynı gün öğleden sonra ESSİAD’tan Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş, Hüseyin Vatansever, Mustafa Engin Deryaaşan, Ömer Sabri Kurşun, Erdal Tekan seminere katıldılar ve birlikte DSİ tesislerinde akşam yemeği yendi.

Seminerin son günü İstanbul TBMYO’dan Kadir İsa hocanın ‘Koruyucu bakım ve arıza teşhisi’ sunumuyla devam etti. Daha sonra seminer Mühendislik fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şerif Saylan ve Prof.Dr. Turgut Özdemir’in katılımlarıyla, kapanış töreninde katılım ve teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Etiketler