Bakü Convention Center'ın Havalandırılmasında Systemair HSK İmzası

05 Aralık 2014 Dergi: Aralık-2014
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de inşa edilen Convention Center’ın havalandırma sistemlerinde Systemair HSK markası kullanıldı. Azerbaycan’ın en gelişmiş etkinlik merkezinde; kapasite aralıkları 5.000 m³/h ile 53.000 m³/h arasında değişen toplam 31 adet ‘klima santrali’ ile kapasiteleri 500 m³/h ile 40.000 m³/h arasında değişen 89 adet ‘aksiyel fan’ kullanıldı. Konferanslar, konserler, fuarlar, kurumsal sunumlar, akustik performanslar ve daha birçok farklı organizasyonun gerçekleştirileceği merkezi, günde ortalama 4.500 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 2015 yılında tamamlanacak olan projenin Bakü’nün en önemli etkinlik merkezleri arasında yer alması planlanıyor.

Systemair ekibinden, Dubai’de AHU+DXB semineri

Systemair ekibi, 15-16 Eylül tarihleri arasında Dubai ve Abu Dabi’deki müteahhit ve danışman firmalara yönelik geniş kapsamlı bir ‘klima santralleri ve klima santrali seçim programı semineri’ düzenledi. ‘Systemair üretim anlayışı ve enerji tasarrufu’ konularının anlatıldığı seminerde, enerji verimliliği sağlayan Flexline Klima Santralleri, Frico Hava Perdeleri ve Fanlar anlatıldı. Systemair Ortadoğu ve Türkiye Direktörü Hakan Lenjesson; Systemair’in dünya genelinde bulunan 20 fabrikasından ve grubun güçlü yapısından bahseden bir sunum gerçekleştirdi. Bir Systemair markası olan Frico’nun İhracat Müdürü Pontus Grimberg de hava perdelerinin bölge için öneminden bahsetti ve Frico’nun yeni nesil ürünlerini anlattı. Systemair HSK İhracat Müdürü Fatih Gülcemal, seminerde yaptığı konuşmada 2013 yılında İstanbul Hadımköy’de 12.000 m² alana kurulan, inovatif üretim metodolojileri ve son teknolojiler ile donatılan Avrupa’nın en modern AHU fabrikalarından biri olan Systemair HSK fabrikasını ve ürünlerini anlattı. Ayrıca klima santralleri seçim programı olan Airware’in yeni online versiyonunu tanıttı. Yüksek verimli, EC motorlu fan teknolojisi ile ilgili bilgilerin verildiği seminerde Systemair’in EC motora sahip ‘Green Ventilation’ konsepti anlatıldı ve sistem çözümleri üzerine örnekler gösterildi. Systemair Ürün Müdürü Mike Hurrie, EC motorlu fanların konvansiyonel AC motorlu fanlara göre % 60’a varan oranda düşük enerji sarfiyatları sağladığını ve % 0-100 aralığında hassas kapasite kontrolüne de olanak verdiğini belirtti.

Systemair VRF sistemleri, kaliteli iklimlendirme çözümleri sağlıyor

Systemair HSK, Mayıs 2014 tarihinden itibaren Türkiye’de Systemair markalı VRF sistemlerinin satışına başladı. Systemair markalı VRF sistemleri hakkında açıklama yapan VRF Satış Müdürü Özgür Denizalp, “Systemair VRF sistemlerini; 2 borulu heat pump mini VRF, 2 borulu Heat Pump VRF ve 3 borulu Heat Recovery VRF olarak 3 gruba ayırıyoruz. Mini VRF serileri 12-15 kW kapasite aralığında, heat pump serisi 25-200 kW kapasite aralığında, ısıtma ve soğutmayı aynı anda yapabilen ve ısı geri kazanım imkânı da sağlayan heat recovery serisi ise 25-180 kW kapasite aralığında performans gösteriyor. DC inverter scroll kompresör teknolojisine sahip VRF dış üniteler, ısıtma ve soğutmada yüksek verim değerleri sağlıyor. Isıtmanın ve enerji geri kazanımının öne çıktığı projelerde ‘heat recovery’ serisi, parçalı kondenser teknolojisi sayesinde ‘kesintisiz ısıtma’ imkânı sunuyor. 12 farklı iç ünite modeli ve 70 farklı kapasite seçeneği ile tüm mimari ve mekanik ihtiyaçlara cevap veren Systemair VRF sistemleri, hızlı ve kullanışlı seçim programı ile de tasarımcılara kolaylık sağlıyor. Systemair VRF, yaz şartlarında soğutma modunda +48 ⁰C, kış şartlarında ise -20 ⁰C dış hava sıcaklığına kadar sorunsuz çalışma imkânını tüketicilere sunuyor” dedi.

Etiketler