'Baca Sistemlerinde CE İşaretlemesi' Semineri İstanbul'da Yapıldı

05 Ağustos 2008 Dergi: Ağustos-2008

BACADER ve ERA Yönetim Ltd. Şti. işbirliğinde düzenlenen "Baca Sistemlerinde CE İşaretlemesi" konulu seminer, 11 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul'da gerçekleşti.

 

Üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği seminere konuşmacı olarak BACADER Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Gök, Yönetim Kurulu Üyesi Barış Say, Baca sistemlerinde CE işaretlemesi konusunda 1391 numaralı AB Onaylanmış Kuruluşu Çek Cumhuriyeti merkezli PAVUS a.s.'nin Genel Müdürü Jaroslav Dufek, TSE İstanbul Ürün Belgelendirme Müdürlüğü Belgelendirme Şefi Aydın Çöten ve ERA Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Koordinatörü İlker İbik katıldı.

 

BACADER Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Gök, açılış konuşması ile birlikte Bacader' in amaçları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkan Üyesi Barış Say'ın baca sistemlerinin ve malzemelerinin standardizasyonları ile ilgili sunumunu yaptığı seminerde daha sonra Jaroslav Dufek, PAVUS a.s. laboratuvarında yapılan ısıl testleri ve CE işaretlemesi için kurulacak olan Fabrika Üretim Kontrol Sistemi'nin üzerinde durarak konu ile ilgili Avrupa Birliği Teknik Komitelerinin yayımları hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. TSE İstanbul Ürün Belgelendirme Müdürlüğü Belgelendirme Şefi Aydın Çöten'in TSE belgelendirmesi konusunda gelinen son nokta, laboratuvarlarının durumu ve mevzuatlar hakkında üreticilere sunduğu bilgilerle zenginleşen seminerde son olarak, ERA Yönetim Genel Koordinatörü İlker İbik tarafından EN 1856-1 standardının ayrıntıları, genel belgelendirme mantığı ve denetim süreci ile ilgili ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi. Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

 


Etiketler