AYVAZDAN HU SERİSİ PAKET HİDROFORLAR

05 Haziran 1999 Dergi: Haziran-1999

Multi VE Serisi Pompaların Malzeme Özellikleri:

?          Pompa çarkları ve gömleği AIS1 304 kalite paslanmaz çelik.

?          Pompa milli AISI 420 kalite paslanmaz çelik.

?          Emiş-Basınç gövdesi GG-25 pik döküm.

?          Difüzörler Polipropilen Noryl Malzeme

?          Mekanik Salmastra Karbon/Seramik-EPDM

HU serisi paket hidroforlar ihtiyaç duyulan su debisine ve sistem basıncına uygun olacak şekilde 1,2 ve 3 pompalı olarak seçilebilmektedir. Hidroforlar, motor salt sayısı ve sistem statik basıncı göz önünde bulundurularak seçilmiş uygun hacimli membranlı tanklarla beraber sipariş edilmektedir. Membranlı tankların hacimleri ihtiyacın altında olması durumunda, salt sayısı artacağından ötürü elektrik motorunun, pompa yataklarının, basınç şalterlerinin ve elektrik ekipmanlarının ömrü azalmaktadır. Tankların membranları suya koku vermeyen cinsten, tam hijyenik olup, değiştirilebilir tip olarak üretilmektedir. HU serisi paket hidroforların üzerlerindeki basınç şalterleri sayesinde, sistemde olması gereken alt ve üst basınç değerleri pompa çalışma eğriside göz önünde bulundurularak rahatlıkla ayarlanabilir.

Hidroforlar, tesisat şartlarına uygun olarak seçilmiş vana, çekvalf ve kom-pansatörlerle donatılmıştır. Bütün elemanlarıyla montaja hazırdır, kendi şasesi sayesinde ayrıca bir şart gerektirmez. Kauçuk ayakları oluşan titreşimleri önler. Kontrol panosu üzerindedir ayrıca bir elektrik tesisatı gerektirmez.

HU Serisi Paket Tip     %

Hidroforların Kontrol Panolarının Bazı Özellikleri:

?          İstenildiğinde pompaların manuel olarak çalıştırılabilmesi.

?          Pompa ve sistem bazında arıza ve işletim sinyali.

?          Aşırı yük ve blokaja karşı motorların korunması.

?          Üzerine irtibatlandırılmış seviye flatörü sayesinde kuru çalışmaya karşı koruma.

?          Pompaları sıra kontrollü ve rotasyonlu olarak çalıştırabilme özelliği.

?          5.5 kW'a kadar direkt kalkışlı, 7.5 kW ve dahü büyük güçlerde yıldız-üçgen ka.'iaşl' olarak imal edilmektedirler.

HU serisi paket hidroforlar rotasyonlu çalışabilme özelliği sayesinde işletim süresi, pompalar arasında eşit olarak paylaşılır. Böylece hiçbir pompa diğerlerinden daha fazla çalışıp daha önce servis ihtiyacını doğurmaz. Ayrıca hiçbir pompa çalışmadan uzun süre beklemediğinden ötürü pompalar için tehlike arzeden blokaj durumuyla karşılaşılmaz. Sıra kontrollü olarak çalışabilme özellikleri sayesinde pompalar sistemdeki debi ihtiyacına göre sırayla devreye girip, sırayla devreden çıkarlar. Söz konusu teknik özellikler sayesinde bakım ve işletim giderlerinde önemli ölçüde ekonomi sağlanır, ilk yatırım maliyetleri açısından da önemli avantajlar sağlayan HU serisi paket hidrofor grupları siz sayın tüketicilerimize kalite güven ekonomiyi bir arada sunar.


Etiketler