Ayvaz Dünya Devleriyle Aynı Mekandaydı

05 Nisan 2001 Dergi: Nisan-2001
Endüstriyel mamüller sanayinin güçlü kuruluşu AYVAZ, 27-31 Mart 2001 tarihleri arasında yapılan Uluslararası Isıtma-Soğutma İklimlendirme Fuarı ISH 2001?e katılarak dünya devleriyle aynı mekanı paylaştı. Kaliteyi ön planda tutan, konusunda yaşanan tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri üretime yansıtarak mükemmeli hedefleyen AYVAZ Endüstriyel Mamüller San. ve Tic. A.Ş. alanında dünya devleriyle yarıştığını bir kez daha gösterdi.Hızlı değişim gösteren dinamik bir sektör olan ısıtma, soğutma, klima ve sıhhi tesisat teknolojilerinde enerji tasarrufu, ergonomi, çevre korunumu ve daha birçok açıdan daha iyi arayışları her gün yeni yanıtlar üretiyor. İki yılda bir Almanya?nın sanayi kenti Frankfurt?ta yapılan ve AYVAZ Endüstriyel Mamüller San. ve Tic. A.Ş.?nin 1997 yılından bu yana düzenli olarak katıldığı ISH Frankfurt, bu yanıtların üretildiği en önemli fuarlardan biri. Özellikle güneş enerjisinin yoğun ilgi gördüğü fuarda, sanitar ve solar bağlantı uygulamaları ile ilgili çok sayıda yeni bağlantı ve satış gerçekleştiren AYVAZ A.Ş beklediğinden de fazla ilgi ile karşılaştı. Yoğun talep ile karşılaşan AYVAZ A.Ş 2001 Almanya satış cirosunu % 30-40 arttırmayı beklemektedir.

Almanya?nın pazar lideri Messe Frankfurt tarafından düzenlenen fuara, bu yıl 100 ülkeden toplam 2.285 firma katıldı. Yaklaşık 200.000 ziyaretçi 160.000m2 sergi alanını gezdi. Almanya?dan sonra en çok ziyaretçi sayısına sahip ülkeler arasında İtalya, Hollanda, Belçika, Ingiltere ve Fransa ilk beş sırada yer aldı. ISH Fuarı, endüstri ürünleriyle ilgili ziyaretçilerin hiçbir talebini karşılıksız bırakmadığı için dünyada bir numaralı sanayi fuarı.

Yurtiçinde edindiği haklı gururu yurtdışına da taşıyarak uluslararası piyasalarda devlerle yarışan AYVAZ Endüstriyel Mamüller San. ve Tic. A.Ş., 1948 yılında gemi sanayine musluk ve vana üretmek üzere faaliyete geçti. 1960 yılında bronz gemi vanaları, 1970"de ise özel imalat vana ve armatür üretimine başlayan firma, zamanla ürün skalasını genişleterek ithalata ve ihracata ağırlık veriyor. Endüstri için kompansatör, kondenstop, flexible metal hortum, seviye kontrol cihazı, çek-valf ve vana üreten AYVAZ A.Ş, Messe Frankfurt ISH 2001"de bu ürünlerini dünya pazarına sundu.

Etiketler