Ayvaz'dan KTV 10 Kondenstop Test Vanası

05 Eylül 2001 Dergi: Eylül-2001

Birçok avantaj sunan KTV 10, uluslararası ve Türkiye için patens hakları alınmış bir Ayvaz ürünüdür.

Avantajları:

Yerinde Kontrol: Sistem ve kondenstop devrede iken kontrol imkanı.
Doğru Sonuç:
Herhangi bir termodinamik ve/veya ultrasonik prensibe bağımlı kalmadan gözle ve net kontrol imkanı.
Ucuz Kontrol:
Test ve analiz hizmeti veren herhangi bir kuruluşun hizmet masrafı veya ek ekipman maliyeti yoktur. Sistemin devre dışı bırakılması ve/veya kondenstopun devreden sökülmesi, başka bir test ortamına taşınması ve dolayısıyla ek işçilik ve zaman maliyeti getirmez.
Bağımsız Kontrol: Test ve analiz hizmeti veren genelde kondenstop üreticisi firmanın sisteme monte edilen ve/veya portatif cihazlarıyla yapılan test sonuçlarının, tarafsızlık şüphesi olmadan tamamen kendi birimlerinizin kontrolu ve tespitine olanak sağlar.
Ek Maliyet Gerektirmez: Normal şartlarda boru hatlarında kondenstop sonrası monte edilen buhar vanasının yerine monte edilen Ayrıca bir sistem, hat veya ekipman gerektirmez.
Uzun Ömür: Komple paslanmaz malzeme ürün garantisi ile beraber uzun ömür sağlar.

Çalışma Şekli:

KTV 10 küresel vana prensibiyle çalışmaktadır. KTV 10 açık iken sistem devrede olup kondenstoptan tahliye edilen kondens veya varsa buhar kaçağı, kondens geri dönüş hattına gelir. KTV 10 volanı kapalı konuma getirildiğinde, KTV 10 tahliye borusu açılmış olur. Bu durumda kondenstopun çalışma şekli ve varsa buhar kaçağı tespit edilmiş olur. Flaş buhardan dolayı yanılmamak için KTV 10?un kondenstoptan en az yarım metre sonra hatta bağlanması tavsiye edilir. y

Etiketler