Ayvaz, Aspen Aerogels Markasının Türkiye Distribütörü Oldu

05 Mart 2011 Dergi: Mart-2011

Endüstriyel uygulamalardaki ve yapı sektöründeki yalıtım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dünyanın en hafif katı maddesi ve en iyi yalıtım malzemelerinden biri olarak Guinness rekorlar kitabına giren aerojeli geliştiren Aspen Aerogels firmasının Türkiye distribütörü, Ayvaz oldu. Yapılan anlaşma çerçevesinde firmanın geliştirdiği tüm yalıtım ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya başlayan Ayvaz, ürünün eşsiz yalıtım yeteneğinin özellikle yapı sektöründeki önemine dikkat çekmek için 24 Ocak?ta İstanbul Avantgarde Hotel?de mimarlarla buluştu, ürünün teknik özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili detaylı bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

Ayvaz, yalıtım sektöründe çığır açan Aerojel maddesi ile ilgili ülkemizdeki bilgi eksikliğinin önüne geçmek ve Aspen Aerogels ürünlerini, kullanım alanlarıyla birlikte detaylı şekilde hedef kitlesine anlatabilmek için Aspen Aerogels web sitesini de Türkçe olarak yayına başlattı. www.aspenaerogels.com.tr adresinden aerojel ile ilgili teknik bilgileri, Aspen Aerogels ürünlerinin uygulama videolarını, yapı sektöründe ve endüstriyel anlamda ürün kullanım alanlarını detaylı şekilde görmek mümkün. Ayrıca ?Ürün Cetveli? sayfası sayesinde, site ziyaretçilerine, hangi koşullar için hangi ürünü seçmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme tablosu da sunuyor.

Aerojel nedir?

Aerojel, içerisindeki sıvı bileşeni hava ile değiştirilmiş olan silikon tabanlı katı maddelerdir. En gelişmiş fiberglas yalıtım malzemesinden 39 kat daha fazla yalıtım gücüne sahip olan aerojelin çok dayanıklı bir yapısı vardır. Aerojel, bilinen köpüklerden ve diğer yalıtım maddelerinden çok daha üstün özelliklere sahiptir. Öyle ki, oksijen kaynağıyla doğrudan verilen ateşi bile yalıtabilmektedir.


Etiketler