Ayvaz A.Ş. ARI Armaturen’in Almanya’daki Tesislerini Gezdi

05 Aralık 2002 Dergi: Aralık-2002
1996 yılından beri ARI Armaturen’in Türkiye distribütörlüğünü yapan AYVAZ A.Ş Kasım ayı içerisinde bütün bayileri ile birlikte ARI Armaturen’in Almanya’daki tesislerini gezdi. Üretimini en son teknoloji ile gerçekleştiren ARI Armaturen firmasının ürünlerini satışa sunan AYVAZ A.Ş.’nin bayileri ileri teknolojiyi yerinde görerek vana üretimi konusunda en son yenilikler hakkında teknik bilgileri ilgililerden aldılar. Almanya’da faaliyet gösteren ARI Armaturen firması, çok çeşitli ürün gruplarının yanı sıra endüstride yüksek oranlarda talep edilen armatürlerden biri olan ARI Vanaları da üretiyor.

Ana ürün grupları içerisinde Körüklü Vanalar, Kelebek Vanalar, Emniyet Vanaları, Kontrol Vanaları ve Balans Vanaları bulunuyor.

1952 yılında Albert RİHTER ve beraberindeki sekiz kişi ile üretimine başlıyan ARI Armaturen bugün üretiminin yüzde 50’ını iç pazarda satışa sunarken kalan yüzde 50’lık bölümünü ise ihraç etmektedir.

"Kalite"yi ve kaliteli üretimi prensip edinen Arı Armaturen üretimden hammaddeye, yarı mamulden bitmiş monte edilmiş vanaya kadar her aşamada titiz ve dikkatli çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.Başta ISO 9001 olmak üzere diğer tüm kalite belgelerine de sahip bulunan ARI Armaturen hammaddelerini ise, TUV, ISO ve CE sertifikalı üreticilerden sağlıyor. ARI Armaturen ürünleri dünya genelinde gemilerde, tersanelerde, rafinerilerde ve endüstri uygulamalarına kadar çok çeşitli alanlarda uygulama imkanı bulmaktadır.

ARI vanaların günlük üretimleri ise, 15’likten 500’lüğe yaklaşık her çap için 2 bin 500 adet olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca buhar kazanları, sıcak ve kızgın su kazanları, kızgın yağ kazanları, endüstriyel uygulamalarda enerji dağıtımındaki buhar ve kızgın yağ üniteleri, ısıtma-soğutma-iklimlendirme üniteleri ve merkezi ısıtma üniteleri gibi enerji üretimi ile yakından alakalı pazarlarda önemli faydalar sağlamaktadır.

Etiketler