Ayvaz’dan Ankara’da Eğitim Semineri

05 Ocak 2003 Dergi: Ocak-2003
Ayvaz Endüstriyel Mamuller Sanayi ve Ticaret A.Ş, 20 Aralık 2002 tarihinde Ankara Hilton’da ürünlerini tanıtan bir eğitim semineri düzenledi.

Bayiler, kamu ve özel kurumlar, proje firmaları, satış ekibi, sektör katılımcılarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, ürün gamının tanıtımının yanı sıra sektör sorunları da tartışıldı. Sektör sorunlarının en başında gelen enerji kayıplarını önleme konusunda, Ayvaz’ın çalışmalarını Proje ve Taahhüt Müdürü Veysel Kahraman Top anlattı.

‘Son yıllarda sanayi üretimlerimizde ülkemizin de içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların paralelinde iç ve dış pazarlardaki rekabet şansımız azalmaktadır. Dolayısıyla yerli sanayi tesislerimizde toplam verimliliği sağlayabilmek için üretimin ana kaynağı olan enerji santrallerinde verim düşümlerinin minimize edilmesi zorunluluk haline gelmektedir.

Ülkemiz genelinde sanayinin enerji üretiminin yaklaşık % 30’u buhar sistemleri ile sağlandığından bu sistemlerdeki kayıp enerjilerin geri kazanımı ülke ekonomisi açısından önem arz etmektedir. Kayıp enerjinin faydalı enerjiye çevrilmesi yolu ile buhar tesislerimizde kaliteli buhar, yakıt tasarrufu ve verimlilik sağlanmış olup Avrupa topluluğuna girmek üzere iken dış pazarlardaki rekabet şanslarımızın artması ve dünya pazarındaki payımızın artırılması, dolaylı olarak ekonomimize dönüş sağlanacaktır.

Firmamız sektörün bu eksikliğini tamamlamak üzere 2000 yılından beri otomasyon ve ısı geri kazanıma ait üretimlerini hızla artırmakta olup gerek üretim kapasitemiz gerekse ürünlerimizdeki çeşitlilik, sektörün ihtiyacı ve talepler dikkate alınarak hızlı bir ivmeyle sürmektedir.’

Etiketler