Aygaz'ın Hedefi Dünyanın En Güvenli Gaz Şirketi Olmak

05 Ocak 1998 Dergi: Ocak-1998

Koç Topluluğu enerji sektörü devi Aygaz, iki yılda bir yaptığı geleneksel bayi toplantısının 18.'sini Antalya Talya Otel'inde düzenledi. Koç Topluluğu'nun Başkanı Rahmi Koç ve Aygaz yetkililerinin katıldığı toplantıda bayilere bilgi aktarımı yapıldı ve sorunlar karşılıklı tartışılarak çözüm yolları saptandı. Piyasanın yüzde 34'üne sahip Aygaz Genel Müdürü Yavuz Veyisoğlu, en önemli konunun "güvenlik" olduğunu vurguladı.

Sunuculuğunu Halit Kıvanç'ın yaptığı Aygaz geleneksel bayi toplantısında bir konuşma yapan Rahmi Koç "Marka imajı çok mühimdir. Aygaz markası fevkalade kuvvetlidir. Onun arkasında olan Koç imajı ve Koç ismi de kuvvetlidir. Memlekette büyük ağırlığı vardır. Bunlara halel gelmemesi lazımdır. Biz de Aygaz olarak değişimleri yakalamayı, gerekli yatırımları ve girişimleri, gerekli stratejileri zamanında yapmaya çalışıyoruz. El elden üstündür. Eksik taraflarımız olabilir. Bunları bilmemiz ve düzeltmemiz lazımdır. Sizlerin bu konuda bizleri ikaz etmenizde büyük fayda vardır" dedi.

Aygaz Genel Müdürü Yavuz Veyisoğlu, son iki yıl içinde 1181 olan bayi sayısının 77 kişi artarak 1258'e ulaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti vurguladıktan sonra şunları söyledi "Aygaz 1960'h yıllardan bu yana pazarda liderliğini sürdürmeyi başardı. Aygaz'a pazarda üstünlük sağlayan en önemli unsurlar; markamız ürünle özdeşleşmiştir, tüplerimiz güvenlidir, güçlü ve yaygın bir bayi teşkilatımız vardır, mali yapımız güçlüdür, teknoloji birikimimizi sağlamış durumdayız, insan kaynağımız yetkindir". Veyisoğlu, hedeflerinin pazar liderliğini korumak ve dünyanın en güvenli gaz şirketi olmak olduğunu belirtti.

18. bayi toplantısına eşleriyle birlikte katılan bayiler, toplantıdan sonra düzenlenen kutlama gecesinde gönüllerince eğlendiler. Ünlü türkücü Kamil Sönmez'in türküleri, Rus revüsü dansçılarının birbirinden ilginç gösterileri, Pınar Eliçe'nin Türk Sanat Müziği'nden seçtikleri ve Nükhet Duru'nun şarkılarıyla coştular.


Etiketler