Axair Nemlendirme Sistemleri

05 Ekim 2005 Dergi: Ekim-2005

Nemlendirmenin Gerekli Olduğu Yerler ve Uygulama Alanları

Klima santralleri ve kanallarda uygulanacak mekan ve yaşam mahallerinde ( işalışverişmerkezleri,hastaneler,okullar,oteller,fabrikalar,resmi daireler vb.)uygun konfor şartlarının sağlanmasıiçin; tekstil, gıda sektöründe, seracılıkta, kağıtçılıkta, ahşap ve mobilya, elektrikelektronik, tütün, deri sanayinde, şarap mahzenlerinde kullanılır. Nemlendirme ihtiyacı her sektör için değişiklikler göstermektedir. Örneğin; yaşam mahalleri için %4555 aralığında nem oranı ideal kabul edilirken bu oran tekstil sanayiinde %80, tütünde %85, deri üretiminde %75,ahşapta %60 ,elektronik ürünlerin imalatında %70 seviyelerine çıkmaktadır.İdeal ve kaliteli üretimin sağlanması ve verimin artması için nemlendirme birçok sektörde vazgeçilmez bir çözüm olmuştur.

Axair Nemlendirici Sistemler; Buharlı Nemlendiriciler CP2; klima santralleri ve kanal uygulamalarında devamlı olarak kullandığımız modeller olup ; elektrodların suyun ısıtması yöntemi ile buharını üreten ve bir distribütör vasıtasıyla buharını santral içine dağıtan ünitelerdir. Distribütör yerine fan kullanarak da direkt oda nemlendirmesi sağlanabilir.

Hijyenik Buharlı Hassas Nemlendiriciler

MK5 olarak adlandırdığımız üniteler %100 hijyenik olup demin su kullanımında ±%1 hassasiyette çahşır.Genellikle hijyen ve hassasiyetin ön plana çıktığı laboratuar ve özel test odaları vb. yerlerde tercih edilir. HYGIENE sertifikasına sahiptir.

Gaz Yakmalı Buharlı Nemlendiriciler

GS Elektrikliye oranla doğalgaz kullanımında %70 ;LPG kullanımında %60 enerji tasarrufu sağlayan enerji tasarrufunun ön planda olduğu büyük fabrikalar ve işletmeler için uygun olan nemlendirme sistemleridir.

Hazır Buhar Dağıtıcı Nemlendiriciler

ESCO; Endüstriyel uygulamalarda hazır buharı olan fabrika,hastane ve tüm tesislerde hazır buharı nemlendirme amacı kullanılırlar. 1000 kg/h'e kadar kapasiteleri mevcuttur.Hybrid Nemlendiriciler DUAL; Bu sistem atomizasyon ve evaporasyonla birlikte adiabatik nemlendirmenin de avantajları ile birleşmiştir. Gümüş iyonlaşma teknolojisi ile ıslak bölgedeki mikroplan nötralize ederek hijyenik bir ortam sağlar.HYGIENE sertifikasına sahiptir.Sulu Tip Nemlendirme AIRFOG; Direkt ortam nemlendirmesi yapılır. Sulu tip nemlendirmenin yanında, hissedilebilir oranda evaporatif soğutma da yapar. Nemlendirmeyi sağlayan nozüller paslanmaz çelikten imal edilmiş olup havasu karışımını pülverize olarak ortam ihtiyacım karşılayacak şekilde dağıtır. Tekstil,ağaç,matbaa,tütün sektöründe ve soğuk odalarda tercih edilir.Soğuk Buharlı Nemlendirme ABS2; Kullanımı esnasında kompresör gerektirmeyen atomize nemlendiricilerdir.Daha çok tekstil fabrikalarında kullanılırlar.Direktortamnemlendirme PH; Ev,ofis, sanat galerileri ve neme ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır.


Etiketler