Avrupa İşletmeler Ağı Kapsamında İkili İşbirliği Görüşme Günleri Başlıyor

05 Şubat 2012 Dergi: Şubat-2012

23-27 Nisan 2012 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover şehrinde gerçekleşecek Hannover Messe Fuarı'nda, Avrupa İşletmeler Ağı tarafından 24-25-26 Nisan 2012 tarihlerinde enerji verimliliğini destekleyen malzemeler üreten veya ticaretini yapan KOBİ'ler ile enerji verimliliği ile ilgili inovatif teknolojiler ve hizmetler sunan veya arayan KOBİ'ler arasında ikili işbirliği görüşmeleri düzenlenecek. 10 ülkeden 19 farklı kurumun organizatörlüğünde 400'ün üzerinde işletmenin katılması beklenilen organizasyonda 2000'den fazla ikili görüşmenin gerçekleşmesi planlanıyor. Etkinliğe katılım sağlayacak işletmelerin ön kayıt yaptıktan sonra işbirliği profilleri, AİA uzmanları tarafından ücretsiz katılım şifresi verilerek yapılacak.

Görüşmeler; sanayide, fabrikalarda, konutlarda enerji verimliliği sağlayacak ürünler, teknolojiler ve hizmetler üzerinde yoğunlaşacak. Bu görüşmelerle, ilgili konularda üretim ya da ticaret yapan işletmeler işbirliği sağlayabilecekler.

 

Süreç

 

1- Ön başvurunun yapılması (sinan.erdogan@kosgeb.gov.tr adresine gönderilmesi) (15 Şubat'a kadar)

2- AİA uzmanları ile işbirliği profilinin hazırlanması ve etkinlik web sitesine kayıt (15 Şubat-10 Mart)

3- Tur Acentesi ile vize-konaklama ve uçak ile ilgili işlemlerin yapılması (1 Mart'a kadar tamamlanması gerekmektedir)

4- Etkinlik web sitesinden ikili görüşme yapılacak işletmelerin ve saatinin seçimi (10 Mart-18 Nisan)

Hedef kitlesi; enerji verimliliğini destekleyen malzemeler üreten veya ticaretini yapan KOBİ'ler ile enerji verimliliği ile ilgili inovatif teknolojiler ve hizmetler sunan veya arayan KOBİ'ler olan etkinliğin kapsadığı sektörler ise şöyle: İnşaat malzemeleri, seramik, cam, metal, gıda ve içecek, kağıt, ahşap ve mobilya, kimyasallar, ilaç, kozmetik, tekstil, araç ve taşıma sistemleri, metal işleme ve makine yapımı, inşaat sektörü ve inşaat sektöründe tüketim malları.

Etkinliğe katılım ve ayrıntılı bilgi için:

Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul KOSGEB / Sinan ERDOĞAN

E-Posta: sinan.erdogan@kosgeb.gov.tr

www.technologycooperationdays.com


Etiketler