Avrupa Isı Pompası Zirvesi için Geri Sayım Başladı

04 Eylül 2017 Dergi: Eylül-2017

Chillventa tarafından desteklenen beşinci Avrupa Isı Pompası Zirvesi 24-25 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik, dünya çapındaki ısı pompası uzmanlarına, know-how paylaşmak, araştırma sonuçlarını tartışmak, yeni trendler ve gelişmeler hakkında bilgi toplamak için birinci sınıf bir platform sunuyor. Kongre ile eşzamanlı olarak fuayede ısı pompası sergisi bulunuyor. Avrupa Isı Pompası Zirvesi, bir kez daha ısı pompası uzmanlarına ticari ve endüstriyel ısı pompalarının kullanımı ve çeşitli uygulamaların ayrıntılı açıklamaları için büyüleyici, yüksek kaliteli bir program sunacak. Programın odağında Avrupa ısı pompası pazarı kadar küresel pazarlar da olacak.

Net sıfır enerji binaları (nZEB'ler) ve akıllı şebekeler konusunda yapılan son Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarına ilişkin sunumlar ve hibrid teknolojinin sağladığı fırsatlar, sektörün uzmanları tarafından ilgi görecek. Gelecekteki bileşenler ve yenilikçi sistemler de yeni gelişmelere ışık tutacak. NürnbergMesse Avrupa Isı Pompası Zirvesi Genel Müdürü Daniela Heinkel; "Etkinlik, ısı pompaları alanında Avrupa'da önemli ve merkezi bir etkinlik haline geldi. Tam anlamıyla uzmanlaşmış, profesyonel bir kongre ile fuaye sergisinin birleşimi, uluslararası pazarlarını genişletmek isteyenler için bir fırsat olacak” dedi.

Birinci sınıf kongre programıKongre programında yer alan birçok konferans çevrimiçi (online) olarak da izlenebilecek. Bu yılki zirvenin bir diğer önemli noktası, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA-HPT) tarafından organize edilen bir entegre program olacak. IEA-HPT oturumları programda IEA HPT-Eki olarak listelenmiştir. Isı pompasının mevcut durumu ve geleceği ile ilgili soruları cevaplamak için 30'dan fazla ünlü Alman ve uluslararası konuşmacı programa katılacak. Programda çok geniş bir yelpazede konular yer alacak: • Avrupa ısı pompası pazarındaki son eğilimler hakkında, doğrudan Avrupa Isı Pompası Birliği tarafından; tarım, balıkçılık sektörlerinde, ticari ve endüstriyel süreçlerde ısı pompalarının başarılı uygulamaları hakkında bilgiler sunulacak. Bu bilgiler, IEA HPT Ek 48: Endüstriyel Isı Pompaları'nın bir parçasıdır. • IEA Isı Pompa Teknolojisi Programı üyeleri, sıfır net enerji binaları, akıllı şebekeler ve hibrit ısı pompaları ile bağlantılı olarak ısı pompaları ile devam etmekte olan projelerden elde edilen sonuçlar hakkında rapor sunacak.

• Araştırma enstitüleri, ses radyasyonunu ve zeotropik soğutkanların kullanımı hakkında görselleri ile birlikte sunum gerçekleştirecek. • Komponentlerin geliştirilmesi de aynı derecede önem verilen konular olacak: R-290 ile kullanılan kompresörler, gelişmiş fanlar, yeni nesil plakalı ısı değiştiriciler, soğutucu akışkanlar, pompalar ve kontrol sistemleri için yeni çözümler gibi. • Model tabanlı tasarım gelişmeleri, kurulum ve devreye alma için sistem çözümleri sergilenecek ve gazla çalışan sistemler ile güneş enerjili ısıtma sistem kombinasyonları da sunum konuları arasında yer alacak. Avrupa Isı Pompası Zirvesi'ndeki tüm konferanslar için eşzamanlı çeviri (Almanca / İngilizce) sağlanacak.

Tüm konferans ve konuşmacıların ayrıntıları için: www.hp-summit.de/symposium

Fuaye Sergisine katılan kuruluşlar konusunda ayrıntılar için:

www.hp-summit.de/foyer-expo Avrupa Isı Pompası Zirvesi 2017 için katılım ücreti 510 Euro’dur. 460 Euro’luk erken rezervasyon indirimleri 15 Eylül 2017'de sona ermektedir. Fiyata, zirveye katılım, öğle yemeği dahil olmak üzere kongre ikramları, fuaye fuarına giriş ücretleri dahildir. www.hp-summit.de/en/participation/congress Isı pompası know-how merkezinin güçlü ortakları NürnbergMesse, Avrupa Isı Pompası Zirvesi'ni; AREA (Avrupa Soğutma, Klima ve Isı Pompası Müteahhitleri Birliği), bwp (Alman Federal Isı Pompası Birliği), DKV (Alman Soğutma ve Havalandırma Birliği), ehpa (Avrupa Isı Pompası Birliği), EPEE (Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı), IEA Isı Pompası Merkezi, IZW (Isı Pompaları ve Soğutma Bilgi Merkezi), VDKF (Alman Soğutma ve İklimlendirme Şirketleri Birliği) ve ZVKKW (Soğutma, İklimlendirme ve Isı Pompaları Birliği) gibi endüstri ve araştırma topluluğunun sponsorları ile yakın işbirliği içerisinde organize etmektedir.