Avrupa Isı Pompası Zirvesi 2013: Uluslararası Isı Pompası Uzmanları için Buluşma Noktası Oldu

12 Aralık 2013 Dergi:
Nürnberg’te Chillventa fuarı ile dönüşümlü olarak organize edilen Avrupa Isı Pompası Zirvesi 2013, 15-16 Ekim tarihlerinde 26 ülkeden gelen ısı pompası uzmanlarına ev sahipliği yaptı. Uluslararası kongreye 250’yi aşkın katılım gerçekleşti.
Zirvede AB Ecodesign direktifi ve F-Gas düzenlemesi gibi politik çerçeveye göre yaratıcı yenilikçi araştırmalar, teknik çözümler, pazar analizleri, pazardaki zorlayıcı değişimler ve fırsatlar ele alındı. Zirvenin bir odak konusu da bu yıl önemli rol oynayan komponentlerdi. IEA Isı Pompası Programı’nın akıllı şebekeler gibi uygulamalarda ısı pompalarının geleceğine yönelik sunumu, ilgi çeken oturumlar arasında yer aldı. Pek çok Avrupa ülkesinin yanı sıra Hindistan ve Rusya’da ısı pompası pazarı hakkında güncel verilerin yer aldığı sunumlar, önemli bir bilgi paylaşımını gerçekleştirdi.
NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi Richard Krowoza zirve ile ilgili şunları söyledi: "Başarısından büyük mutluluk duyduğum bu etkinlik bir kez daha gösterdi ki, ısı pompalarının kalbi Nürnberg'te atıyor. Çok üst düzey sunumların yer aldığı, yüksek uluslararası katılımın gerçekleştiği Avrupa Isı Pompası Zirvesi, konunun uzmanlarından tam not aldı. Avrupa ülkeleri, ABD, Güney Kore, Litvanya ve Rusya dahil olmak üzere 26 ülkeden katılımın gerçekleştiği etkinlikte on katılımcıdan altısı Almanya dışından geldi."
 

Etiketler