Avrupa Güneş Enerjisi Endüstrisi Münih’i Seçti

05 Ekim 2008 Dergi: Ekim-2008
Münih, Eylül 15, 2008. 2009’da, alanında Avrupa’nın en büyük konferansı estec ("Avrupa Güneş Enerjisi Konferansı"), bu kez Intersolar fuarı ile birlikte Münih’te yapılacak. estec Avrupa Güneş Enerjili Isı Endüstrisi Federasyonu ESTIF tarafından iki yılda bir yapılıyor. Estec, 2009’un 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde, Münih’te Hotel Bayerischer Hof’ta, Intersolar 2009 fuarının başlamasından iki gün önce yapılacak. Intersolar fuarı ile işbirliğine devam eden organizasyonun müştereken aldıkları karara göre, etkinlik, 2009’da Freiburg yerine Münih’te yapılacak. Bu kararda Intersolar’ın dünyanın en büyük güneş enerjisi ticari fuarı olduğunun açık bir göstergesi olarak uluslararası bir fuar merkezine geçme stratejisi belirleyici oldu.  ESTIF Genel Sekreteri Uwe Trenkner, "Intersolar, Avrupa güneş enerjisi endüstrisi için en önemli platform haline geldi” diyor.

Gelecek yıl, Intersolar’ın organizatörü, fuara 1.300’ün üzerinde güneş enerjisi endüstrisinin her kesiminden katılımcı firma ve 60.000’in üzerinde ziyaretçi beklediklerini ifade ediyor. Bu beklenti, bir önceki fuara göre çok parlak bir artış. Organizatör, estec2009’un ziyaretçi sayısındaki bu artış beklentisini 600 civarında uzman ve karar verici pozisyonda bulunan kişilerle, katılımcılarla görüşerek öngördü. Intersolar’ın Proje Müdürü Horst Dufner: "Intersolar, şimdi güneş enerjili ısı sistemleri alanında çalışan herkes için bir etkinlik olarak organize edildi. estec bu sektördeki en önemli konferans ve 2009’da bir kez daha birlikte olmaktan çok mutluyuz" diyor. ESTIF ve estec2009 hakkında ayrıntılı bilgiyi www.intersolar.de web adresinden alabilirsiniz.


Intersolar 2009’un destekleyen kuruluşları:

Intersolar 2009 güneş enerjisi endüstrisinin etkin meslek örgütleri tarafından destekleniyor: Almanya Güneş Enerjisi Derneği (BSW), Almanya Güneş Enerjisi Cemiyeti (DGS), Avrupa Güneş Pilleri Birliği (EPIA), Avrupa Güneş Enerjili Isı Endüstrisi Federasyonu (ESTIF) ve Uluslararası Güneş Enerjisi Cemiyeti (ISES).


Intersolar Hakkında:

Intersolar uluslararası ticaret fuarı, güneş enerjisi teknolojilerinin dünyadaki en büyük fuarı ve Solar Promotion GmbH tarafından organize ediliyor. Intersolar güneş pilleri, güneş enerjili ısı teknolojileri güneş mimarisi ana konularını içeriyor. Kurulduğu 2000 yılından itibaren, gelişerek alanında üreticileri, tedarikçileri, toptancıları ve hizmet gruplarını bir araya getirdi. Intersolar 2009, 27-29 Mayıs tarihleri arasında Yeni  Münih Ticari Fuar Merkezi’nde (Neue Messe München) ilk kez yer alacak. 


Etiketler