AVenS’ten Vortice Vort Quadro Evo Yangın Damperli Radyal Fanlar

21 Aralık 2017 Dergi: Aralık-2017

AVenS’in ofis ve konut uygulamaları için pazara sunduğu yangın damperli yüksek basınçlı Vort Quadro Evo radyal fanlar, hava ihtiyacını başka bir boyuta taşıyor. İleri seviyede elektronik kartı sayesinde gecikmeli çalışma, zaman saatli, hareket sensörlü, nem seviyesine göre çalışma, tatil modu (siz evde yokken bile periyodik zamanlarda çalışır, havalandırma sağlar) ve otomatik hız seviyesi artışı sağlayabiliyor.    

Tavan ve duvar tipi olarak sunulan Vort Quadro Evo yangın damperli radyal fanlar, performans ve yangın direnci DIN 18017-3 standardına uygun. Ultra düşük ses seviyesi sayesinde gece kullanımı için ideal, yüksek derece koruma sınıfı IP45, ileri eğik PBT’ten mamul aerodinamik radyal kanatlar yüksek basınç direnci (343Pa kadar) ve yüksek verimlilik sağlıyor. ABS (V0) plastikten kaydırmalı estetik ön kapağı ve motor gövdesi mevcut. G2 filtreli, filtre tıkanma alarmına sahip. İsteğe bağlı yangın damperi veya geri tepme ventilli olarak arz ediliyor.                                           

Kurulum ve yangın koruma için 10 farklı kasa tedarik edilebiliyor. Standart dış gövde, ankastre ve yanmaz K90 gövde (Fireproof K90 kasa) olarak sunuluyor. 23 farklı modelde sunulan Vort Quadro Evo Yangın Damperli Radyal Fanlar, 5 farklı hava debisi ve 5 farklı elektronik karta sahip. Geniş ürün yelpazesi seçim özgürlüğü sunuyor.

Modeller

LL – Standart Model

T – Timer (zaman saatli)

TP – Timer Plus (gecikmeli çalışma, zaman saatli, tatil modu)

T-PIR – Passive Infra Red  (hareket sensörlü, zaman saatli, modele göre otomatik hız seviyesi artışı)

TP EVO-HCS – (Nem sensörlü, gecikmeli çalışma, modele göre sürekli çalışma neme bağlı otomatik hız seviye artışı)