Auer’den Yeni Hermetik Soba

05 Ekim 2001 Dergi: Ekim-2001
Auer’den yepyeni bir hermetik soba. 4,000 kcal/h ısıtma kapasiteli bu hermetik soba duvara monte edilebilir olması ve estetik dizaynı ile çok az yer kaplıyor. Çok şık, çok kullanışlı.

Hermetik sobalar, bulunduğu ortamda tamamen kapalı, denge bacalı cihazlardır. Ortamın havasını kullanmadığından, takıldığı mahalde hacim sınırlaması ve havalandırma şartı aranmaz. Dış ortama cephesi olan her alana güvenle takılabilir. Yapısı gereği yanma için gerekli havayı dış ortamdan alıp, egzost gazını dış ortama atan bu soba, ortamdaki oksijeni harcamaz ve sağlıklı bir ısınma sağlar. Bu özelliği bacalı sobalara karşı üstünlüktür ve Auer 914 soba yatak odalarında da kullanılabilir. Otomatik ateşlemeli 914 tek bir hareketle çalıştırılır, 13-38 ûC arasında sıcaklık ayarı imkanı veren otomatik termostat ekonomik ve konforlu bir ısınma sağlar. Başka bir müdahaleye gerek kalmadan ortam ısısını sabit tutar. 914 çokhesaplı gaz harcar. Sürekli maksimum konumda çalışması durumunda 0,430 m3/h doğalgaz sarfiyatı vardır. Gaz emniyet donanımına sahiptir. Alevinherhangi bir nedenle sönmesi durumunda gaz akımını otomatik olarak kesen magnet ventil, kesin ve tam güvenlik sağlar.

Auer 914 soba neredeyse standart radyatör boyutlarıyla çok az yer kaplarken, aynı zamanda özel panaromik camı sayesinde yanışın izlenmesine imkan sağlar. Auer 914’ün doğalgaz veya LPG ile çalışması için dönüşüm ayarları kolayca yapılabilir.

Auer 914, TS pr EN 613’e uygun olarak tasarlanmış ve imalatı yapılmıştır. İmalatta kullanılan gaz kontrol ve yanış sistem komponentleri DIN normuna uygun ve DVGW onaylıdır. Tüm Auer cihazlarında olduğu gibi imalat aşamasında % 100 yanış ve elektrik kontrolünden geçmektedir. Atmosferik brülörü issiz, mavi alevi ile tam yanma sağlar.

Etiketler