Header Reklam

ATC GREENHECK Yuvarlak Kombine Yangın-Duman ve Duman Damperleri

29 Şubat 2012 Dergi:

GREENHECK Yuvarlak Kombine Yangın-Duman ve Duman Damperleri 1 mm kalınlığında galvaniz gövdeye ve yakaya (sleeve), çift cidarlı yuvarlak tipte damper kanadına sahip, NFPA 92A, 92B ve 105 normlarına uygun ve UL555 ve UL555S standartlarına haiz motorlu damperlerdir. Yatay ve dikey olarak her iki yönde de monte edilebilen bu damperler yaka ile birlikte tedarik edilir ve şantiyede ayrıca yaka imalatı ve montajına gerek duyulmaz. Tüm GREENHECK Yuvarlak Kombine Yangın-Duman ve Duman Damperi modelleri aynı zamanda paslanmaz çelik kanat opsiyonuna sahiptir.

 

Seçenekler

 

Kanat Pozisyon İndikatörü (OCI- Open Closed Indicator)

 

OCI opsiyonu pozitif kanat indikasyonu sağlayan iki anahtarı bünyesinde barındırır. Bu anahtarlardan biri damperin kapalı olduğunu, diğeri ise açık olduğunu haber verir. Anahtarlar fiziksel olarak damper kanadına temas ederler ve böylelikle damperin pozisyonu ile ilgili en doğru bilgiyi temin ederler.

 

Kapama Aygıtları

 

Resetlenebilir Link (RRL): Kanalın dışından kolayca reset edilebilen bu aygıt bimetal bir fusible linkin yerine kullanılan bir düzenektir. Bu düzenek fusible linkin değiştirilme ihtiyacını ortadan kaldırarak damperin rutin olarak test edilebilmesine olanak sağlar. Bu aygıt aynı zamanda damperin kontrollü olarak kapanmasını sağlayarak kanalda oluşabilecek potansiyel ve ani hasarların önlenmesini sağlar. RRL opsiyonu 74 ºC, 100 ºC, 121 ºC ve 177 ºC gibi farklı sıcaklık derecelendirmelerine haizdir.

 

Kanat Pozisyon İndikatörlü Resetlenebilir Link (RRL/OCI): Bu aygıt Kanat Pozisyon İndikatörü ve Resetlenebilr Link opsiyonunu kombine eden ver her ikisini birden bünyesinde barındıran bir düzenektir.

 

Pnömatik Relief Valf (PRV): PRV ısıya duyarlı bir aygıt olup 74 ºC veya 100 ºC'den yüksek sıcaklıklar hissedildiğinde aktive olur. Damper üzerindeki Fusible Link eridiğinde aktüatör üzerinden hava egzoz edilir ve bunun sonucunda damper kapanır. Elektriksel bağlantı gerektirmez.

 

Sıcaklık Bypass (TOR-Temperature Override Control): Bu aygıt genellikle ilk olarak 74 ºC'de set edilmiş bir sıcaklık değerinde damperin kapanmasını sağlayan özel bir düzeneğe sahiptir. Bununla birlikte TOR opsiyonu set edilen ilk sıcaklık değerini geçersiz kılabilen ve damperin yeniden açılmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir. Böylelikle yangın anında ihtiyaç duyulabilecek bir duman tahliye işlemi, ilk olarak set edilen sıcaklıktan daha yüksek belirli bir sıcaklığa erişilene kadar mümkün kılınır. Söz konusu bu set edilmiş ikinci yüksek sıcaklık 177 ºC'dir. Bu sıcaklığa erişildiğinde damper tekrar kapanır ve sıcaklık 177 ºC'nin altına düşmedikçe tekrar açılamaz.

 

Elektropnömatik Anahtar (EP): Bu aygıt aynı zamanda 3-yollu selenoid valf olarak da bilinir ve pnömatic olarak tahrik edilen bir damperin elektronik olarak açılıp kapatılmasında kullanılır.

 


Etiketler