ATC'den Aermec Hava Soğutmalı Su Grupları

05 Ocak 2011 Dergi: Ocak-2011

Avrupa?da yaygın olarak kullanılan Aermec hava soğutmalı su soğutma grupları, piyasadaki en verimli ve güvenilir free-cooling su soğutma grupları arasına girmesini sağlayan, tasarımından kaynaklanan güçlü özelliklere sahiptir. Piyasadaki geleneksel free-cooling su soğutma grupları sadece iki modda çalışır; ya kompresör ile ya da free-cooling ile.

Aermec free-cooling sistemi, elektronik genleşme valfleri ve bölümlere ayrılmış kondenser serpantinleri kullanarak, azaltılmış kapasitede hem free-cooling ve hem de kompresörler birlikte devrede olacak şekilde, üçüncü bir modda çalışabilir.

Aermec free-cooling sistemi, 32 °C dış ortam sıcaklığında 9 MW?tan fazla soğutma gücü sağlar.

Free-cooling soğutma grupları, uygun hava şartlarından faydalanarak, sadece kompresörlü klasik su soğutma gruplarına göre 15 kata kadar daha fazla enerji verim oranlarını sağlayabilmektedirler. Dış ortam sıcaklığı düştükçe, free-cooling serpantini kompresörlerin üzerindeki soğutma yükünün daha fazlasını alır, karşılar. Mekanik soğutmanın daha az kullanılması sonucu, önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar ve CO2 emisyonunun azalmasını sağlar. Free-Cooling teknolojisi, sağladığı ciddi enerji tasarrufu ile modern renovasyonlarda da tercih edilen sistemler arasında yer alıyor.


Etiketler