Header Reklam

ATC Air Trade Centre'dan Aermec NSH R134a

05 Eylül 2011 Dergi: Eylül-2011

Aermec?in hava soğutmalı heat-pump su soğutma grubu serilerinden, yeni vidalı kompresörlü, R134a gazlı NSH serisi dış uygulama için oluşturulmuş olup, genel ve endüstriyel kullanıma uygundur. Sıcak veya soğuk suyu elde etmek için dış havaya ihtiyaç duyarak, havayı enerji kaynağı olarak kullanırlar.

NSH serisi tasarımı, enerji verimliliği alanında önemli bir artış elde etmek için optimize edilmiştir. Bu bağlamda, seriye yüksek verimli shell&tube evaporator ve ekonomizer dahil edilmiş, elektronik genleşme vanası da standart olarak getirilmiştir.

Hava soğutmalı, heat-pump NSH serisinde bahsedilen enerji verimliliğindeki artış, önceki serilerde ESEER de mevsimsel soğuk su üretimindeki verimlilik % 30 artış ile vurgulanır. Enerji verimliliğindeki artış, elektrik faturalarına yansıyarak net tasarrufu gösterir.

Güç çıkışı, % 40 - % 100 sürekli modülasyonu düzenleyerek verimli ve sessiz çalışan optimum bir konfor sağlar. Yüksek verim sürümleri için dış hava sıcaklığı çalışma aralığı çok geniş olup, -7o ile +48o arasında değişerek, bu aralığın dışındaki sıcaklıklar için de cihazın gelişmiş kapasitesi kontrol modunda çalışır. Üretilen sıcak suyun maksimum sıcaklığı 55o?de yüksek verim sürümleri için eşittir.

NSH serisi, özellikle gerekli genel sıcak kullanım suyu üretimi ve havuz sularının ısıtılmasında uygundur ve  kullanılan suların tüm yıl boyunca ısıtılması için garanti verir. NSH serisinin sessizliği, vidalı kompresör kullanımı ile her kompresör konutuna yapılan akustik ses yalıtımı kutusu ve invertör ekleme fanları sayesinde azaltılmış gürültü ile sağlanmaktadır. Daha büyük bir ses azaltma için ise susturucu versiyonları teslimatta akışkan dinamik bir susturucu ile donatılmaktadır.

Hava soğutmalı heat-pump özellikli su soğutma grubundaki, yeni vidalı kompresörlü, R134a gazlı NSH serisi 275 ile 812 kW arasında değişen nominal ısıtma kapasitesi sağlar.

Kolay ve rahat bir montaj için özellikle dikkat gerektiren hususlar: Evaporatör su bağlantıları pratik Victaulic tiptir. Pompalama ünitesi veyoğuşma ısı geri kazanım versiyonları da dahil olmak üzere daha yüksek genel verimlilik içinde kullanılabilir.

 


Etiketler