Armacell Oneflex'i Bünyesine Kattı

05 Mart 2015 Dergi: Mart-2015
Ekipman yalıtım piyasasında esnek yalıtım köpüklerinde ve tasarımı yapılmış köpüklerde dünyanın önde gelen tedarikçilerinden olan Armacell, Türk yalıtım malzemeleri imalatçısı Oneflex’i bünyesine kattı. Oneflex’in Bursa fabrikası Armacell’in dünyadaki 22. fabrikası oldu. Dünyanın birçok ülkesinde yatırımı olan Armacell, Türkiye’ye yaptığı yatırım ile etki alanını Ortadoğu ülkelerine, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Avrupa geneline taşımayı planlıyor.
 
Dünyanın dikkatini Türkiye yalıtım sektörüne çektik

“Dünyanın dikkatini Türkiye yalıtım sektörüne çektik” diyen Oneflex Das Yalıtım A.Ş. Satış & Pazarlama Genel Müdürü Koray Sarı, Armacell’in Türkiye yatırımı hakkında şunları söyledi: “Armacell, esnek yalıtım köpüklerinde dünyaca ünlü ve lider bir firma. Genç ve kurumsal yapılanması güçlü bir firma oluşumuz ve markalarımızı başarıyla ülkemizde ve diğer ülkelerde temsil etmemiz, Armacell’in dikkatini çekti ve tercihinde önemli bir neden oldu. Armacell’in yüksek teknolojili teknik malzemeleri, mühendislik ürünleri Ortadoğu, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetleri gibi yurtdışı hedefler ile ülkemizdeki sektörlere sunulacak. Armacell’in ileri-teknolojiye sahip yalıtım ürünleri, küresel enerji etkinlik ve verimliliğini artırıyor ve Empire State Binası ve Uluslararası Uzay İstasyonu da dahil olmak üzere, birçok yüksek kaliteli ve önde gelen tesislerde kullanılıyor. Bunlar, günlük yaşamın bütünleyici bir parçasıdır. Isı yalıtımının ötesinde, Armacell ürünleri, rüzgar türbin kanatlarının temel komponentleri olarak kullanılıyor, akustik yalıtım sağlıyor, conta ve salmastra olarak kullanılıyor. Oneflex ürünlerimiz ile Armacell’in üstün özellikli ürünleri ve standart ürünleri de ürün gamına ilave olacak. Daha güçlü olacağız ve yeni ürünlerimiz ile sektöre daha fazla hizmet verebileceğiz.”
 
Yönetim yapımızda değişiklik olmayacak
 
Armacell Türkiye’nin, Oneflex’in İstanbul merkez ofisi Capital Tower’da ve kapalı alanı 16 bin metrekare toplam 20 bin metrekare olan Bursa fabrikasında çalışmalarını sürdüreceğini belirten Koray Sarı, “Türkiye HVAC sektörü gerçekten geniş, üstün özelliklere sahip ve rekabetçi ürünlere sahip olacak. Biz, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerinde ülke genelinde isim yapmayı kısa sürede başardık, bu birleşme ile yönetim yapımızda değişiklik olmayacak. Satış ve pazarlama departmanımızı tecrübeli yeni arkadaşlarla güçlendirdik. Bundan sonra Armacell Türkiye olarak, bizlerin de yönetimde olduğu güçlü bir kadro ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hem ihracat yaptığımız ülkelere hem de ülkemiz inşaat sektörüne hizmetlerimiz kapsamlı şekilde devam edecek. Oneflex markası ile var olan tüm çalışmalarımız da devam edecek” dedi.
 
Bu işbirliği yalıtım sektörüne ivme kazandıracak
 
Koray Sarı bu işbirliğinin yalıtım sektörüne etkisi hakkında ise şu açıklamalarda bulundu: “Oneflex global marka olma yolunda ilerlemiş olmalı ki, Armacell gibi bir dünya devinin dikkatini çekmiş. Türkiye’nin genç yıldızına yatırım yapmayı tercih etmişler. Bu, ülkemize yabancı sermayenin gelmesi açısından bir değerdir. Buna vesile olmak bizim için gurur verici. Ülkemiz adına ve yalıtım sektörü adına da gurur verici. Bu süreçten sonra, öncelikli sorumluluğumuz, bu birleşmenin başarıyla devam etmesidir. Biz yabancı yatırımcılara örnek olması açısından Türkiye yalıtım sektörüne ilgi çektik. Şu anda dünyada ve Avrupa’da bu satın alma konuşuluyor. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
 

Etiketler