Arçelik A.Ş. Sürdürülebilirlik Raporu'nu Yayımladı

05 Ocak 2013 Dergi: Ocak-2013
Arçelik A.Ş., 2011 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımlandı. ‘Sistem’, ‘İnsan’, ‘Tedarik’, ‘Ürün’ ve ‘Toplumsal Gelişim’ ana boyutlarında ele alınan 2011 Sürdürülebilirlik Raporu, Arçelik A.Ş.’nin sürdürülebilirlik önceliklerine ilişkin performansını, uluslararası raporlama standardı - Küresel Raporlama Girişimi (GRI) ilkelerine uyumlu olarak paydaşlarına sunmayı hedefliyor. Arçelik’in uluslararası raporlama standardı - Küresel Raporlama Girişimi (GRI) ilkelerine uygun olarak hazırladığı dördüncü Sürdürülebilirlik Raporu olma özelliğini taşıyan rapor, GRI “B+” uygulama seviyesinde tescil edildi. 

Çakıroğlu: “Tüm süreçlerimizde ‘sürdürülebilir gelişim’ odağıyla hareket ediyoruz” 

Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Arçelik A.Ş.’nin ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonu paralelinde, tüm süreçlerinde ‘sürdürülebilir gelişim’ odağıyla hareket ettiklerini ve süreçleri daha verimli hale getirdiklerini belirtti. Çakıroğlu, stratejik hedefler doğrultusunda şirketin global varlığını artırırken kaynakların sürdürülebilirliği konusundaki sorumluluklarının da bilincinde olduklarını ve bu yaklaşımla iş süreçlerini ve hedeflerini sürdürülebilirlik ilkeleriyle bütünleştirdiklerini vurguladı.

“İklim değişikliğine karşı mücadelede duyarlılığımızı ve projelere desteğimizi sürdürüyoruz”

2011 yılında da iklim değişikliğiyle mücadele alanında Türkiye’de ve uluslararası platformda yürütülen projelere desteği sürdürdüklerini ifade eden Çakıroğlu; bu raporun, Arçelik A.Ş.’nin iş hedeflerine ulaşırken sürdürülebilirlik ilkeleriyle yönettiği süreçleri ve bu alanda attığı adımları, şirket paydaşlarına şeffaf bir şekilde aktarma imkânı sağladığını söyledi. Çakıroğlu: “Sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmalardaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak, geçen raporlama döneminde başladığımız dış denetim uygulamasına bu raporlama döneminde de devam ettik” dedi. Arçelik A.Ş.’nin 2010 Sürdürülebilirlik Raporu; Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi (LACP) tarafından kendi ciro sınıfında sektör bağımsız olarak “Altın Ödül” de dahil olmak üzere; Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesi’nin En İyi 50 Sürdürülebilirlik Raporu ve 2011’in En İyi 25 Sürdürülebilirlik Raporu kategorilerinde üç ödüle layık görülmüştü.


Etiketler