Header Reklam

Arçelik’ten Ticari Klima Sektörüne İddialı Giriş

05 Aralık 2008 Dergi: Aralık-2008

Ev tipi split klima alanında, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu fabrikası ile öncü kuruluşlardan biri olan Arçelik A.Ş., ticari klima sistemlerini de ürün gamına kattı. Arçelik A.Ş., ticari klima alanında açtığı “Arçelik Klima Showroom”ları ile yeni bir uygulama başlatarak, ilk “Arçelik Klima Showroom”unun açılışını Kasım ayında İzmir’de gerçekleştirdi. 

Arçelik Klima Showroomunun açılışına, Arçelik A.Ş. Türkiye Pazarlama Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı ve Arçelik - LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu’nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Subaşı, “Arçelik A.Ş., ürün gamındaki çeşitliliği ve teknolojik liderliği ile, tüketicilerine çevre dostu, kaliteli, ve dayanıklı klimalar sunarak yurtiçi pazarın büyümesine katkıda bulunmuştur. Faaliyet alanını ev tipi klimaların yanı sıra ticari ve profesyonel klima sistemleri ile genişleten ve yeni vizyonunu “iklimlendirme alanında da ilk tercih olmak” olarak belirleyen Arçelik, yatırımlarını bu paralelde sürdürmektedir”dedi. Hakan Bulgurlu ise “Ev tipi klima alanında sahip olduğu liderliği, ticari iklimlendirme alanına taşımayı amaçlayan şirketimiz, güçlü ve yaygın hizmet anlayışını, bu alanda da etkin bir şekilde uygulamayı hedefliyor. Gebze’de bulunan üretim tesislerimizde, cihaz teslim sürelerinde müşterilere büyük avantaj sağlanırken; yedek parça temini konusunda hızlı, doğru ve uygun maliyetli çözümler geliştiriliyor ve üstün ar-ge altyapımız sayesinde özel projelerin özel ihtiyaçlarına yönelik çözümler hızlı ve etkin bir şekilde üretilebiliyor” dedi. 


Arçelik Klima Showroomları, proje-süreç yönetimi, mühendislik altyapısı ve sürekli üst düzey teknik hizmet gerektiren ticari klima işinde, satış ,danışmanlık, uygulama ve servis konularında yeni bir altyapı oluşturuyor. Showroomlar, geniş ticari klima ürün gamının sergilendiği, uygulamaların canlı bir şekilde görülebileceği yeni bir konsept ile tasarlandı. Showroomlarının 2009 içerisinde çeşitli bölgelerde yaygınlaştırılması planlanıyor. Satış sonrası hizmet altyapısı içerisinde, uygulama, servis ve bakım konularında hizmet verecek personelin eğitimi için, Arçelik bünyesinde özel bir Ticari Klima Eğitim Birimi de kuruldu. Bu eğitim biriminde, temel iklimlendirmeden mekaniğe, uygulamadan elektronik ve haberleşmeye kadar her türlü konuda uzman mühendislerce detaylı eğitimler veriliyor. 


Enerji tasarrufu sağlayan zengin ürün gamı...

Arçelik’in ticari klima ürün gamı ağırlıklı olarak değişken debili çoklu sistem klimalarından oluşuyor. Değişken debili VRS Multiace Klima Sistemi, gamda yer alan bir diğer ürün grubu. Ayrıca, gelişmiş kontrol sistemleri, uzaktan erişimle 4.096 adet iç ünitenin kontrolüne imkan tanıyor. Değişken debili sistemlerin yanında, roof-top ürünleri 10RT-30RT kapasiteler arasında, kaset tipi, kanallı split, yer-tavan tipi gibi birebir ticari klimalar da çeşitli kapasite aralıklarında ürün gamı içerisinde yer alıyor. 


Etiketler