Header Reklam

Amerikan Enerji Bakanlığı, Enerji Verimli İleri Bina Teknolojileri ve Ticari Binalar Eğitim Programı İçin 76 Milyon Dolardan Fazla Kaynak Ayıracağını Açıkladı

05 Temmuz 2010 Dergi: Temmuz-2010

Amerikan Enerji Sekreteri Steven Chu 17 Haziran'da yaptığı açıklamada, enerji verimli ileri bina teknolojileri projesine ve ticari binaların iyileştirilmesi için teknikerlere, bina operatörlerine ve enerji denetçilerine verilecek eğitim programlarına Amerikan Kurtarma ve Yeniden Yatırım Yasası tarafından 76 Milyon dolardan fazla fon ayrılacağını ifade etti.

Chu ayrıca: "Seçilen 58 proje, ülkedeki binaların gelecekte daha enerji verimli, düşük maliyetli olmasına ve Amerika Birleşik Devletlerinin enerji verimli ileri teknolojiler konusunda dünyaya rehberlik etmesine yardım edecek. Enerji verimli ticari binalar, karbon emisyonlarının ve enerji maliyetlerinin azalmasına destek olurken, eğitim programları da mevcut işgücü potansiyelini iyileştirmeye ve gelecek nesilleri temiz-enerji ekonomisi anlamında etkilemeye yardım edecek" dedi.

Enerji Bakanlığı aynı gün ayrıca 2007 yılındaki kasırgada harap olan Greensburg şehri ile ilgili bir video yayınladı. Videoda, felaketin ardından şehrin nasıl ülkenin en enerji verimli ve sürdürülebilir şehri haline geldiği anlatılıyor. Kentteki birçok kamu binasında yüksek verimli pencereler, lambalar, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi ileri teknoloji enerji tasarruflu ürün ve sistemler kullanılıyor. Greensburg, bir şehrin enerji verimlilik ve yenilenebilir enerji hedeflerine mevcut teknolojileri kullanarak nasıl ulaşabileceğini gösteriyor.


Etiketler