AmAir/C ekonomik, uzun süre etkin kalabilen Partikül Filtresi ve Koku Kontrolu

05 Ekim 2002 Dergi: Ekim-2002
AF Hava Filtreleri ve Ticaret A.Ş. , kokuları etkin şekilde gideren AmAir/C panel filtreleri AAF/Amerika’dan ithal ederek satışa sunmuştur. Koku gideren filtrenin etkinliğinin filtre içindeki aktif karbonun yoğunluğuyla (yüzey alanda bulunan aktif karbonun ağırlığı) doğru orantılı olduğu bilgisinden hareketle üretilen AmAir/C panel filtreler, diğer koku giderici filtrelerden 50 kata varan oranda daha fazla karbon içermektedir. Yüksek karbon yoğunluğu, koku konsantrasyonunu düşürerek ve uzun ömürlü bir filtrasyon sağlayarak koku problemlerini çözmektedir. Karbon filtrenin verimliliği istenmeyen kokuların giderilme süresi gözlenerek test edilebilir. AmAir/C emsallerinden daha uzun süre taze hava temin etmektedir.

Ekonomik ve Kolay Koku Kontrolu

Filtrenin kullanılması için filtre montaj çerçevelerinin ve kanalın modifikasyonu gerekmemektedir. Standart panel filtrelerin takıldığı yere monte edilen karbon filtreler etkinliklerini kaybettikleri zaman yenileri ile değiştirilmektedir. AmAir/C panel filtreler standard 5 cm’lik panel ön filtrelerin yerine kullanılabilmektedir. Mevcut ön filtrenin AmAir/C ile değiştirilmesi koku kontrolu ile birlikte partikül filtrasyonunun da aynı ürünle yapılmasını sağlayacaktır. AmAir/C panel filtre kullanımı için, ön filtrelerin takıldığı mevcut çerçevelerde veya tutturma mekanizmalarında bir değişikliğe gidilmesi de gerekmemektedir.

Partikül Tutmak ve Koku Gidermek için Üç Kademeli Özel Yapı

AmAir/C panel filtrenin hava giriş tarafında kaba partikülleri tutan polyester elyaftan ön filtre bulunmaktadır. Partiküllerin ön filtreden geçirilmesi, ikinci kademede yer alan karbon granüllerinde bulunan milyonlarca küçük deliğin toz ile tıkanmasını önlemekte ve böylece aktif karbon filtrenin ömrünü uzatmaktadır. Panel filtrenin orta katmanında granül biçiminde karbon bulunmaktadır. Bu katmanda bulunan karbon granülleri bir elyaf üzerine gömülmüş olup yeni geliştirilmiş gömülme işlemi ile elyafa yapıştırılan karbon parçacıklarının dibe çökmesi veya dökülmesi önlenmiştir. Panel filtrenin son katmanını ise poliüretan köpük oluşturmaktadır. Bu katman hem partikül toplamada ikinci kademe filtre olarak, hem de karbon tabakadan granüllerin çıkmasını önlemek üzere koruyucu olarak görev yapmaktadır. Bu köpük tabaka, karbon gömülmüş elyaf tabakayı tamamen bir koruyucu zarf içine almaktadır. Panel şeklinde dizayn edilmiş filtrenin neme dayanıklı karton esaslı bir çerçevesi bulunmaktadır. Her üç filtre katmanı da, iki tarafında kafes şeklinde koruyucusu olan bu çerçeveye yapıştırılmıştır. Karbon katı ile son kat filtre tabakası arasına genişletilmiş metal ağ yerleştirilerek filtrenin sağlamlık ve dayanıklılığı artırılmıştır. Her panel filtre, montajdan önce koku ile kirlenmemesi için naylon ambalaj içine alınmıştır. AmAir/C panel filtre, ticari binalar, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, restoranlar, sağlık merkezleri, havaalanları, okullar, oteller ve her türlü işletmelerde etkin bir koku kontrolu sağlamaktadır.

Etiketler