Alize Mühendislik Elektrostatik Bacasız Davlumbaz Sistemlerini Pazara Sundu

05 Ekim 2009 Dergi: Ekim-2009

Alize Mühendislik 2009 Eylül ayı itibariyle, Hollanda firması EUROMATE endüstriyel tip hava temizleme cihazlarının Türkiye genel distribütörü oldu. İmzalanan anlaşma ile EUROMATE endüstriyel tip elektrostatik hava filtreleri Türkiye pazarına sunuldu.

Firma bu cihazlarla, normal bir mutfakta olan davlumbaz, kanal, emiş fanı ve baca sıralamasını devrimci bir şekilde değiştirmeye aday. EUROMATE SFE, davlumbaz ile fan arasına yerleştirilip fan ile beraber devreye girdiğinde; zehirli kimyasal atık gaz, yağ, is, koku ve duman moleküllerini iyonizasyon bölümünde yüksek voltaj elektrik yükü ile yükleyerek, toplayıcı bölümlerinde karşı yüklü toplama yüzeylerine bir mıknatıs gibi yapıştırmaktadır. Toplayıcı filtre kolayca yerinden sökülerek çıkarılır, yıkanıp temizlenerek, kuruyunca yuvasına geri takılır. Cihaz çalıştırıldığında hazır ve görevinin başındadır. Hali hazırda kullanılan havalandırma kanalına monte edilebilen EUROMATE SFE kullanıcılarına çok sayıda avantaj sunuyor.

Alize Mühendislik-EUROMATE SFE işbirliği ile ülkemize gelen bu cihazlar ile artık endüstriyel mutfak bacaları, fabrika bacası gibi havasını işlemden geçirip atmosfere salacak, küçük mekanlar işletme haline gelebilecek, çatılarda, mahalle ve sokak aralarında dolaşan kötü koku, duman ve isin önüne geçilecek. Hava kanalında biriken kirli yağ, is ve kurumun oluşturduğu yangın riski azaltılacak, işletmenize ekstra bir yangın güvenliği sağlanmış olacaktır.


Etiketler