Header Reklam

Aliağa OSB’nin Enerji Alt Yapısını Schneider Electric Kurdu

05 Mart 2007 Dergi: Mart-2007
Resmi açılışı 4 Şubat’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji ve otomasyon alt yapısı Schneider Electric tarafından kuruldu.

2005 yılında başlanan projede tüm sanayi bölgesi altyapısı Schneider Electric’in orta gerilim, alçak gerilim, otomasyon ve scada teknolojileriyle gerçekleştirildi.

Aliağa OSB ile ilgili projenin yaklaşık bir yılda tamamlandığını söyleyen Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, Türkiye’nin rekabet gücünde önemli birer üretim bölgesi olan OSB’lerin alt yapısının güçlü olması gerektiğini belirterek, "OSB’lerde üretim yapan firmaların enerji giderlerini düşürüp daha ekonomik üretim yapmaları gerekli. Bunun için alt yapı çok önemli. Aliağa OSB’de gerçekleştirdiğimiz enerji otomasyonu ile üreticinin rekabet gücüne güç kattık" dedi.

Ayrıca OSB’de üretim yapan firmaların özellikle alt yapı anlamında avantajları olması gerektiğini ifade eden Turhan Turhangil "Tamamladığımız projede sistemi tamamen bu ilke üstüne kurduk. Kaliteli ve sürekli enerji politikamızı tasarrufla birleştirdik. Benzer projeleri Eskişehir OSB, Kayseri OSB, Uşak OSB ve Manisa OSB gibi pek çok üretim alanlarında da gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

Etiketler