Header Reklam

Alfa Laval İsveç’e Teknik Gezi düzenledi

05 Temmuz 2002 Dergi: Temmuz-2002
Alfa Laval, 9-12 Haziran 2002 tarihleri arasında Türkiye ve Azerbaycan  distribütörlerinin katılımıyla  İsveç’e teknik bir gezi düzenledi.

9 Haziran 2002 günü yola çıkan grup içinde en yeni distribütör Kahramanmaraş Göknur firması, en eski distribütör ise 1994 senesinden buyana İç Anadolu Bölgesi temsilcisi  olan Gemak firmasıydı.

Gezinin ilk günü Alfa Laval merkezinde Comfor (HVAC) başkanı ve Hafif Sanayi Uygulamaları başkanları separasyon, buhar ve ürün gelişmeleri konusunda sunumda bulundu. Daha sonra  Lund’un merkezinde bulunan montaj fabrikasının küçük plakalı eşanjörler montajı, Gıda PHE montaj alanı, büyük sanayi uygulamaları PHE montaj alanı ve  robotik kaynak ile plaka üretim fabrikasına teknik gezi düzenlendi.

Gezinin ikinci günü, 40 bin ton kapasiteli EK80 plaka basma presi ve kombilerde boyler için kullanılan kaynaklı eşanjörlerin OEM üretim tesisi ile Astra Zeneca ilaç firması ziyaret edildi.--

Bu ziyaretin ardından Spirax Sarco ile ortak kurulan Alfa Laval  buhar laboratuarına gidildi. Daha sonra Alfa Laval Merkezinde bulunan  prototip ve malzeme laboratuarlarında gruba, teknik ekip tarafından  yeni tasarımlar ve ürün geliştirme çalışmaları anlatıldı.

Gezinin son gününde Kopenhag’da şehir gezisi yapıldı.

Etiketler