Aldağ'dan Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ne Termodinamik Laboratuvarı

05 Ağustos 2008 Dergi: Ağustos-2008
Aldağ A.Ş., Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ne Aldağ A.Ş. Kartal fabrikasında özel olarak üretilen, öğrencilerin termodinamik eğitimini amaçlayan gemi tipi klima cihazı (Deniz suyu soğutmalı kondenserli) ve soğutma çevrimini içeren panolardan oluşan bir termodinamik laboratuvarı yaptırdı.

Laboratuvar, 13 Haziran 2008 tarihinde, Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi mezuniyet töreni ile birlikte Pendik Kaymakamı Mustafa Haluk Saygı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir, Tersaneler Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, Aldağ A.Ş.Teknik Koordinatörü Cengiz Hepergil'in katılımıyla açıldı. Törende okul birinci, ikinci ve üçüncüsü öğrencilere, Türk Telekom, Sedef Tersanesi, Torlak Tersanesi, Çeksan Tersanesi yetkililerince çeşitli ödüller verildi.

Törende, mesleki eğitiminin gelişmesi adına ALDAĞ A.Ş.'nin yapmış olduğu katkılardan ötürü personel ve öğrenciler adına Okul Müdürü Hüseyin Gümüş ve Pendik Kaymakamı Mustafa Haluk Saygı tarafından, Aldağ Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Koordinatörü Cengiz Hepergil'e özel anı plaketi takdim edildi.


Etiketler