Aldağ Breezair Icon Radyal Fanlı Evaporatif Soğutucular

05 Nisan 2009 Dergi: Nisan-2009
Evaporatif soğutmanın en güzel yanı kolay, basit ve anlaşılır olmasıdır. Yüzyıllardır faydalanılmış bir soğutma yöntemidir. Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ile suyun temas ettiği her an meydana gelmektedir. Su, sıcak havanın ısısını emer ve ısısını kaybeden hava soğur. Tüm hacmi süpürerek egzoz edilen hava, ortamın soğumasını sağlar. Her Breezair soğutucu, geniş yüzeyli soğutma pedleri ihtiva eder. Cihaz çalışırken pedler, sürekli su devinimi sayesinde ıslak tutulur.


Güçlü ve sessiz fan, Breezair soğutucusunun içine sıcak havayı çeker. Bu esnada pedlerin üzerinden akan su, sıcak havanın ısısını emerek doğal buharlaşma işlemi meydana gelir. Sonuçta taze ve soğuk hava elde edilir. Sürekli sıcaklığı azalan sıcak hava çevrimi, daha konforlu çalışma ortamı yaratır. Böylece çalışanların verimi artar ve üretimi de olumlu yönde etkiler. Çok büyük mahallerin soğutulması için evaporatif soğutma, tek alternatiftir. Bir Breezair sistemi, konvansiyonel sistem ile mukayese edildiği takdirde şartlara bağlı olarak % 80 mertebesinde enerji tasarrufu sağlar. Kapılar ve pencereler açık bırakılmalıdır. Bu durum soğutma veriminde hiçbir şekilde kayıp yaratmaz. Hava %100 tazedir. Duman, is, mikrop veya kötü kokuların tekrar sirküle edilme riski ortadan kalkar. En önemlisi dış hava sıcaklığı arttıkça iç mahalde elde edeceğiniz soğutma artacaktır. Çok büyük bir mahaldeki küçük bir alanı soğutacaksanız evaporatif soğutma, yine en ideal çözümü sunacaktır. Çevre şartlarından etkilenmeden soğutulmuş yüksek hızlı hava, soğutulmak istenen bölgeye özel olarak yönlendirilir.
Breezair ICON serisi evaporatif soğutucu; devrimsel nitelikte olan değişken devirli HushpowerTM sabit mıknatıslı motor teknolojisi ile iç içe yeni jenerasyon ultra sessiz fan, bal peteği tasarımlı ve uzun ömürlü ChillcelTM pedler ve en ağır çalışma şartlarında dahi dayanıklı ve güvenilir olan Tornado pompa bir araya getirilerek yaratılmıştır.
Cihazın kabini solmaz, rengi bozulmaz, UV ışınlarına ve korozyona dayanıklıdır. WatermanTM su kirlilik sensörü, su kalitesini kontrol eder. Yosun oluşumunu engellemek ve cihazın temiz kalmasını sağlamak için soğutucu devre dışı olduğu an suyu otomatik tahliye eden temiz ve kuru çalışma fonksiyonu vardır. AquaflowTM tıkanmaz su dağıtıcısı, sürekli su akışı ile suyun Chilcell pedlere dağıtımını ve pedlerin ıslak kalmasını sağlayarak soğutma verimini artırır. Otomatik hava damperi cihaz çalışmadığı zaman devreye girerek baca etkisini önler. Uzaktan kumandalı gelişmiş elektronik güç modülü sayesinde motor hareketleri sistematik olarak kontrol edilir ve cihaz, her an en verimli noktada çalışır. Farklı ölçülerde kanala bağlansa bile kanal basıncına göre motor hızını ayarlar. Bu nedenle çalışma gürültüsünün istenmediği her yerde –ticari veya konut– tüm uygulamalar için en ideal soğutma çözümü sağlar. 


Etiketler