ALDAĞ A.Ş.DEN SCREW KOMPRESÖRLÜ MODÜLER MULTISTACK CHILLER

05 Nisan 2000 Dergi: Nisan-2000

Yerden Kazanım

Her modül yaklaşık olarak 65 cm genişlikte olup binalarda makina dairesi kavramını ortadan kaldırmakta, yapı maliyetinin azaltılmasına olanak sağlamaktadır. Büyük işmerkezlerinde sadece merkezi bir kuleye bağlanarak binanın kat kat veya oda oda fan coil üniteler ile müstakil soğutulmasına olanak sağlar.

Düşük Montaj Maliyeti

Her modülün küçük boyutlara haiz olması standart asansör ve kapıların kullanılmasına imkan tanır. Pahalı vinç sistemlerine ihtiyaç yoktur.

Ekleme Esnekliği

Her modül 180 kw nominal soğutma kapasitesine sahiptir. 1 tane yarı her-metik screw kompresör, 2 evaporatör ve kondenserdcn oluşur. 8 modüle kadar eklenebilir. Bu da 1.440 kw nominal güç demektir.

Yedeklemeden Tasarruf

Her modül müstakil olarak çalıştığı için herhangi bir modülün devre dışı kalması sistemi etklilemez. Diğer modüller görevlerine devam ederler. Endüstriyel uygulamalarda paralel olmayan bir güvenirliği beraberinde getirir.

Mikro işlemci Kontrolü

Tamamen bilgisayarlı bir kontrol ve görüntüleme vardır. Kompresörleri devreye alıp çıkarabildiği gibi kompresör kapasitelerinin ihtiyaca göre % 50-75 ve 100 olarak çalışmasını sağlar. Bütün modüllerin çalışma durumları da ekranda devamlı olarak görüntülenmektedir. Bilgisayarı, menü driven dizaynına sahip olup kolay kullanıma sahiptir. İsteğe bağlı olarak Türkçe yazılım yapılabilir. İsteğe bağlı olarak bilgisayara sim kartlı mobil modem ilavesi ile telefon kablosu gerekmeden uzaktan kontrolü ve görüntülenmesi mümkün kılınmıştır.

Enerjide Tasarruf

Modüler kısmı yüklü Screw Kompresörler, çok küçük yüklerde maximum COP sağlar.

lapon Kobelco yarı hermetik Screw Kompresörler dünyada su soğutmalı ve hava soğutmalı kondenserli gruplara göre optimize edilmiş yüksek verimlilikleri ile bilinen kompresörlerdir.

 Sessiz

Japon Kobelco yarı hermetik screw kompresörlerin ses seviyesi muadillerine nazaran daha düşüktür. (72dB (A)). Bu kompresörlerin giydirilmiş paneller arkasında kalması ile de ses seviyesi oldukça aşağıya çekilmiştir, (bir modül için Lp = 68dB (A) 1 mt mesafede; Lp = 48 dB (A) 10 mt mesafede)

Çevre Dostu

Sisteme standart olarak HCFC22 şarj edilmektedir, isteğe bağlı olarak R407C gazı şarj edilebilir olması devreye saygının bir göstergesidir.


Etiketler