Alarko ve Wolf'ten İşbirliği

05 Nisan 2010 Dergi: Nisan-2010
Alarko Carrier ve Almanya'nın ısıtma, havalandırma, yoğuşma teknolojisi, güneş enerjisi alanlarında önde gelen firmalarından Wolf, bir iş ortaklığı anlaşmasına imza attılar.Alarko Carrier ve Wolf arasında yapılan işbirliği kapsamında öncelikle CGB serisi duvar tipi ve MGK serisi yer tipi yoğuşmalı kazanları ürün listesine alındı. Böylece Alarko Carrier ısıtma ürün listesinde orta kapasiteli yoğuşmalı ısıtma kazanları bölümünde zengin model seçenekleri yaratıldı.

ATAG ve yeni ALARKO Seradens yoğuşmalı kombi ve kazanlarla pazarda 395 kW kapasiteye kadar uygulamalarda etkin olan Alarko Carrier, CGB ve MGK serisi yoğuşmalı kazanlarla bu kapasitesini kaskad sistemi ile 1176 kW'a kadar çıkarıyor ve önümüzdeki dönemde Bina Enerji Performansı ile getirilen gereklikleri sağlıyor. Alarko Carrier, önümüzdeki dönemde yeni uygulamalarla canlanması beklenen yoğuşmalı kazan pazarına, Wolf ile geliştirdiği iş ortaklığıyla ve kaskad sistemi içinde 1176 kW'a kadar çıkan kapasite, yüksek teknolojiye sahip ürünlerle çok güçlü giriyor.

Wolf, daha önce Türkiye'ye pazarına 1998 yılında ısıtma alanında bir firma ile ortaklık yaparak girmişti. Beş yıl süren bu sürenin sonunda ortaklıktan ayrılan Wolf, daha küçük iki firmayla konvensiyonel kombi kapsamında geçici işbirlikleri yapmıştı. Sonuçta Türkiye'de kuvvetli, saygın ve yaygın bir partner ile pazara girme arayışında olan Wolf ile orta kapasiteli yoğuşmalı kazan arayışında olan Alarko Carrier?ın taleplerinin çakışması sonucu yeni bir işbirliği oluştu.

Anlaşma ile ilk etapta 75 ve 100 kW kapasiteli CGB serisi duvar tipi ile 130-170-210-250-300 kW kapasiteli MGK serisi yer tipi tamamı premiks tam yoğuşmalı kazanların pazara sunulması kararlaştırıldı. Aralık 2009'da TSE yetkilileri ile Almanya'da tüm serilerin belgelendirme için testleri tamamlandı ve belgeler alındı. 3-5 Mart 2010 tarihleri arasında yapılan bayi ve servis eğitimlerinin ardından ürünlerin satışına başlandı.

 


Etiketler