Alarko Panel Radyatör Üretimine Başlıyor

05 Haziran 1996 Dergi: Haziran-1996

1954 yılında kurulan Alar-ko, 42 yıl sonra, sanatın sıcaklığını, sıcaklığın sanatı haline dönüştürdü. Gerek estetik görünümü gerekse ekonomikliği ile son 10 yılın teknolojisi olan panel radyatörlerin üretimine başladı ve geniş mamul gamına yeni bir ürün daha ekledi. Alarko Alpom Panel Radyatör Üretim Tesisi'nin açılışı 30 Mayıs 1996 Perşembe günü saat 18.30'da Topluluk Başkanı Üzeyir Garih tarafından gerçekleştirildi. Kapasite olarak Türkiye'nin en büyük üretim hatlarından olan yatırım, tam otomatik dilme, pres, kaynak, yüzey hazırlama, yaş boya, toz boya ve ambalaj hatlarından oluşuyor.

Tesisin yıllık üretim kapasitesi 500.000 mt'dir. Şubat 1996'da üretimine başlanılan radyatörler Mart ayında Uluslararası Milano Fuarı'nda   sergilenerek   büyük   beğeni  toplamıştı. Toplam  660  tiple pazarın   istediği   her   türlü   teknik özelliklere sahip radyatörler iç piyasada da ilgi görüyor. Gerek   estetik   görünümü   gerekse ekonomikliği ile son on yılın teknolojisi olan panel radyatör, Alar^ ko   bünyesinde   üretilip   satılan^ mallar   arasında   önemli   bir   yere sahip.

Alarko Yetkilileri yurtiçi ve yurtdışında büyük beğeni gören radyatörlerin önümüzdeki yıl ihracatına başlanacağını, bu ürünlerle ülkemize ihracat yolu ile önemli bir döviz girdiği sağlanacağı vurgulanmaktadır.

Ayrıca radyatörler yüksek verimli ve korozyona karşı dayanıklı olup, fabrikada A3 bar basınçta tek tek test edilen Alarko Elit panel radyatörlerinin TSE belgeli ve 5 yıl garantili olmasının da ürünün kalitesi açısından önemli bir faktör olduğunu belirtiyorlar.


Etiketler