Alarko'dan Yeni Ürün: Seradens

05 Mayıs 2010 Dergi: Mayıs-2010

Yoğuşmalı kombi pazarının Türkiye'deki öncülerinden Alarko Carrier, üç yıl süren ar-ge çalışmaları sonucu Gebze Üretim Tesisleri'nde yoğuşmalı kombi üretimine başladı. İtalyan Radiant firmasıyla işbirliği içinde 19, 27 ve 36 kW kapasitede üretilen, premiks yoğuşma teknolojisine sahip Seradens, 50-300 m² aralığındaki tek katlı veya dubleks dairelerde kullanıma uygun.

En son teknoloji kullanılarak yüksek kalitede üretilen Seradens, %108'e ulaşan yüksek verimi ve sadece 133 Watt enerji tüketimi ile sağladığı tasarrufla Türkiye pazarındaki standartları değiştiriyor. Seradens verimi ile (50/30°C rejiminde) 92/42/EEC Avrupa Verimlilik Direktifi'ne göre kombiler içindeki en yüksek verimli cihazlara verilen **** (4 yıldız) işaretine sahiptir. "Düşük Enerji Etiketli" sirkülasyon pompası çok az elektrik tüketir.

Klasik kombilerde baca gazı sıcaklıkları çok yüksektir. Premiks yoğuşma teknolojisinde ise 55°C altında üretilen kazan suyu sayesinde baca gazının içinde yüksek sıcaklıkta bulunan su buharı yoğuşturularak baca gazı sıcaklığı düşürülür. Kazanılan gizli ısı suya aktarılarak %108'e kadar ulaşan verim artışı sağlanır. Asidik yoğuşma suyuna dayanıklı paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı ana eşanjör kullanılmalıdır.

Premiks sistem yani yakıt ve havanın ideal oranda önceden karıştırılarak yanmanın gerçekleştirilmesi ile tam yoğuşma sağlanarak verim en yüksek değere ulaştırılır. Premiks tam yoğuşmalı kombilerdeki düşük alev boyu, zararlı baca gazı emisyonlarını en aza indirir. Kombinin ses seviyesini minimuma düşürür.


Etiketler