Header Reklam

Alarko Carrier 'Otopark Havalandırması ve Duman Egzozu' Semineri Düzenledi

05 Temmuz 2009 Dergi: Temmuz-2009

HCPS'den Martin Eimerman ve Alarko Carrier'dan Oğuz Aydoğdu, katılımcılara havalandırma sistemlerinin kuruluş aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan, havalandırma sisteminin insan sağlığını nasıl etkilediğine kadar birçok konuda bilgi verildi. Garaj fanları sektöründeki yenilikler ise örnek uygulamalar eşliğinde aktarıldı.

Seminerde katılımcılara "Otopark Havalandırması ve Duman Egzostu" ile ilgili katalog ve tasarım rehberi dağıtıldı. Toplantı, seminer sonrasında düzenlenen bir kokteyl ile sona erdi.

Küçük Ressamların Gözünden Enerji Tasarrufu

Alarko Carrier çocukların kendi dünyalarını en güzel şekilde yansıttığı sanat dalı olan resimden ilham alarak bayi, servis ve çalışanlarının çocukları arasında düzenlediği "Alarko Carrier'ın Küçük Ressamları" yarışması sonuçlandı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yarışmada Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen 200'e yakın resim yarıştı. Konusu "Enerji Tasarrufu" olarak belirlenen bu yılki yarışmada dereceye giren resimler, 2010 Alarko Carrier takvimini süsleyecek.

Bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri yarışmanın her geçen sene daha çok ilgi görmesinden son derece mutlu olduklarını belirten Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, "Çocukların kendi dünyalarını en özgür biçimde yansıttıkları sanat dalı olan resimden ilham alarak 2007 yılında bu yarışmayı başlattık. Yarışmamızın bu yılki konusunu, elektrik, su, doğalgaz ve petrol gibi temel enerji kaynaklarının ihtiyatlı kullanımından yola çıkarak 'Enerji Tasarrufu' olarak belirledik. Gelişen çağa zorlanmadan, hızla ayak uyduran yeni neslin bu konudaki hassasiyeti ve orijinal fikirleri bizi çok heyecanlandırırken bir yandan da duygulandırdı" dedi.

Yarışmanın, Leyla Alaton (Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi), Haldun Dostoğlu (Galeri Nev Yöneticisi) ve Metin Oydemir'den (Alarko Carrier Temsilcisi) oluşan jürisi, Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen 200'e yakın resim arasından 0-6 yaş kategorisinde Adana'dan Aslınaz Beğgeldi, 7-14 yaş kategorisinde ise İstanbul'dan Hüseyin Yüksel'in resmini birinciliğe değer gördü.