Alarko Carrier, 'Enerji Yönetimi'ni Anlattı

05 Mayıs 2010 Dergi: Mayıs-2010

Alarko Carrier Yardımcı İşletmeler Müdürü ve Enerji Yöneticisi Erkin Savçın, 1 Nisan Perşembe günü BSI Group tarafından düzenlenen "Enerji Yönetimi Sempozyumu"na katıldı. "EN 16001 Enerji Yönetimi" standardını tanıtmak, yasal mevzuatlar hakkında bilgi vermek ve başarılı  uygulama örneklerini paylaşmak amacıyla düzenlenen sempozyum İstanbul Elite World Hotel'de gerçekleştirildi.

Erkin Savçın, sempozyumda, Alarko Carrier'ın "EN 16001 Enerji Yönetimi" standardına uygun "Enerji Yönetimi Sistemi"nin kurulması ile ilgili yaptığı çalışmalar, enerji verimliliğini artırmak amacıyla yapılan kontrol ve ölçümler, enerji kullanımını azaltma projeleri ile tüm bu faaliyetlerin sonuçlarını içeren bir sunum yaptı.

EN 16001 Enerji Yönetimi sisteminin pek çok çalışmayı kapsadığını belirten Alarko Carrier Yardımcı İşletmeler Müdürü ve Enerji Yöneticisi Erkin Savçın, "Enerji kullanımını azaltan proje çalışmalarında son derece başarılı sonuçlar elde ettik. Ofis aydınlatmalarında gerçekleştirdiğimiz çalışma sonunda % 45, üretim aydınlatmalarında % 48, bina dış cephe ve çevresel aydınlatmada ise % 42 oranında elektrik tasarrufu sağladık. Basınçlı Hava Sisteminde kaçakları önleyerek de % 54 oranında elektrik tasarrufu elde ettik" dedi.

 

 

 

 


Etiketler