Alarko Carrier, Bayilerini Müzik, Bilim ve Felsefe ile Buluşturdu

05 Temmuz 2006 Dergi: Temmuz-2006
İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşlarından Alarko Carrier, bayileri için ‘Gündelik Hayatta Müziğin Yeri’nden, ‘Nanoteknoloji’ye, ‘Anadolu’da Bilim Tarihi’ne, ‘Stres Yönetimi’nden,

‘Aşk ve Mantık’a  geniş bir çerçevede kişisel gelişim seminerleri düzenledi.

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşlarından Alarko Carrier, bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Kişisel Gelişim Eğitimi’ kapsamında gerekçeleştirdiği seminerlerle Türkiye’nin dört bir yanından gelen bayilerini, müzik, bilim ve  felsefe ile buluşturdu. 23-25 Haziran 2006 tarihleri arasında TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) Gebze tesislerinde  gerçekleşen seminerlerde, ‘Gündelik Hayatta Müziğin Yeri’, ‘Nanoteknoloji’, ‘Alarko Riva Projesi’, ‘Anadolu’da Bilim Tarihi’, ‘Stres Yönetimi’, Matematik ve Doğa’ ve ‘Aşk ve Mantık’ konuları ele alındı.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin yaptığı açılış konuşmasında, bu yıl altıncısını düzenledikleri eğitim seminerlerinin Alarko Carrier ailesini bir araya getirmek için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. Önder Şahin, Alarko Carrier’ın,  her sene yenilenen konu ve konukları ağırlayan ‘Kişisel Gelişim Eğitimi’ programı ile yetkili satıcı ve çalışanlarının gündelik hayatın koşuşturmacası içinde zaman ayıramadıkları farklı konuları masaya yatırmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

Alarko Carrier VI. Kişisel Gelişim Eğitimi, klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ile tanınmış müzik adamı Orhan Şallıel’in sohbet-dinletisi ile açıldı. Şenlendirici ve Şallıel, müzik anlayışlarını ve müziğin gündelik hayattaki önemini konu alan konuşmalarını küçük bir dinleti ile renklendirdiler.

Seminerler kapsamında ‘Nanoteknoloji nedir, ne değildir?’ konulu bir konuşma yapan Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Gülseren, nanobilim ve nanoteknolojinin günümüzde elektronikten otomotive, tekstilden tıpba kadar uzanan geniş bir yelpazede sunduğu yenilikleri anlattı. Seminerlerde ‘Alkent Riva Projesi’ konulu sunumu ile söz alan Alsim Alarko Arazi Geliştirme Grubu İnşatlar Grup Koordinatörü Önder Kazazoğlu, Riva’da inşa edilmekte projeyi tanıttı. Kazazoğlu,  5.500 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 4.300 evden oluşan, ticaret ve alışveriş merkezleri ile  okul alanları ve dinlence merkezlerinin yer aldığı projenin İstanbul’un en gelişmiş uydu kentini hayata geçireceğini söyledi. ODTÜ Araştırmalar Koordinatörlüğü’nde Enformasyon Müdürü olarak görev yapan  Dr. Aydın Tiryaki, seminerler dizisinin bir diğer konuşmacısı idi. Aydın Tiryaki, ‘MÖ 7000 yılından günümüze bilimin gelişimi ve eğitim’ konulu sunumuna onbin yıl önceden günümüze Mezopotamya ve Anadolu’da bilimin gelişimini anlattı. Alarko Carrier VI. Kişisel Gelişim Eğitimi’nde  katılımcılar için gündelik iş hayatının getirdiği stresi minimuma indirme metodları da anlatıldı. Relaksoloji ve stres yönetimi konusunda uzman isim Asuman Ulusan, katılımcılara, gündelik hayatın stresini kontrol etmeyi kolaylaştırıcı ve stresin vücuda verdiği zararları hafifletici hareketleri uygulamalı olarak gösterdi.

Seminerler dizisine konuşmacı olarak katılan InterproBis A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas üyesi Enis Ali Yurtsever, konuşmasında, sanat ve matematik ilişkisine değinerek, matematik ile doğa ve estetiğin buluşmasının en çarpıcı örneklerinden biri olan ‘Altın Oran’ kavramını açıkladı.

VI. Kişisel Gelişim Eğitimi, Nurdoğan Arkış’ın ‘Aşk ve Mantık’ konulu sunumu ile sona erdi.

Etiketler