Alarko Carrier ATAG E Yoğuşmalı Kombi

05 Mart 2008 Dergi: Mart-2008
Isınma ve sıcak su için 30,6 kW?a kadar güç çıkışına sahip olan ATAG E, dakikada 9,5 litre suyu 60 dereceye kadar ısıtıyor.

ATAG E?de "modülasyon" teknolojisi ile alev boyu enerji ihtiyacına göre % 25-100 arasında ayarlanabiliyor, böylelikle alev boyu, hava ve yakıt oranı, brülör kapasitesi ısı ihtiyacına göre ayarlanarak dur-kalk çalışması en aza indirgeniyor ve sistem kayıpları azaltılıyor. "Gradient Line" teknolojisiyle de sıcaklık artışı kontrol ediliyor. Yüksek enerji tasarrufunu düşük gaz emisyonu ile sağlayan ATAG E yoğuşmalı kombi, bu özelliğiyle kullanıcısına, geleneksel kombi kazanlarına göre % 30 oranda daha fazla yakıt tasarrufu imkánı sunuyor. İçindeki suyun sıcaklığının homojen dağılımını sağladığından kireçlenme riskini en düşük düzeyde tutan ATAG E, mükemmel izolasyon sayesinde ısı kaybını minimumda tutuyor. ATAG E, değişen hava koşullarında, geçiş mevsimlerinde, gece ve gündüz ısı farklılıklarında arzu edilen verimde hizmet sunuyor.

Aksesuarlar

Brain Q

Farklı saat programlarına sahip dijital bir termostat olan BrainQ, ATAG E serisi içindeki üç kontrol özelliği ile cihazın manuel olarak ayarlanmasını gerektirmiyor.

Smart

Oda sıcaklığını sürekli izleyen Smart, konfor ve gerçek oda sıcaklıklarını ATAG E?nin kontrol yönetim sistemine ileterek, sistemin sıcaklık programını düzenlemesini sağlıyor. Smart, istenilen oda konfor sıcaklığına ayarlanabiliyor. z

BIGFox Sıcak Hava Jeneratörleri

Tempo Isıtma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti. büyük hacimlerin ısıtılması için yepyeni "Sıcak Hava Jeneratörü" BIGFox? ı pazara sundu. Sıcak Hava Jeneratörleri, özellikle fabrikalar, atölyeler, ibadet yerleri, spor salonları, seralar, hangarlar, servis istasyonları, sanayi siteleri vb. mekánların ısıtılması için çok pratik ve ekonomik bir çözümdür.

Doğalgaz veya LPG yakıt tipi ile çalışabilen BIGFox?lar atmosferik yanma ve hermetik baca sistemi ile çalışıyor. Tüm BIGFox modelleri elektronik, sessiz (41-45 dbA) ve ek yatırım maliyeti gerektirmeden (kazan, brülör, sirkülasyon pompası, kazan dairesi vb.) tüm ısıtma projelerini ve ısıtma masraflarını minimuma düşürüyor. Ürün, montaj kolaylığı ile avantaj sağlarken, farklı tasarımıyla da kullanıldığı mekánda görüntü kirliliği yaratmıyor.

BIGFox Sıcak Hava Jeneratörleri 4 farklı kapasitede (20.500-27.500-41.300-55.000 kcal/h) ve istenmesi durumunda iki kademeli olarak pazara sunuluyor. Bölgesel ısıtma sağlayan cihazlar, aynı zamanda kademeli yatırım imkánı da sağlıyor. Yüksek yanma verimliliğine sahip (%90) BIGFox modelleri, kışın ısıtma ihtiyacını karşılarken yazın da yanma haznesinden bağımsız olarak çalışabilen fan sistemi ile serin hava ihtiyacını karşılıyor. BIGFox cihazları gerektiği durumlarda programlanabilir kontrol paneli ile de kullanılabiliyor. Bu durumda termostat ayarlı kontrol paneli ile haftalık ve günlük çalışma programı yapılabiliyor. Cihazın montajı ve gaz bağlantıları büyük mekanik ve tesisat çalışması gerektirmiyor, duvara montajı yapılan cihazın gaz hattı ile irtibatlandırılması yeterli oluyor.

Isıtma yatırım maliyetleri ve gaz tüketim oranları çok ekonomik olan BIGFox Sıcak Hava Jeneratörleri İGDAŞ onaylı. Ürünün satış, servis ve yedek parça hizmetleri ise Türkiye temsilcisi TEMPO Isıtma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti tarafından veriliyor. z

Etiketler