Alarko Carrier, “Avrupa Standartlarına Göre Hastane Klimatizasyonunda Yenilikçi Gelişmeler” Semineri Düzenledi

05 Nisan 2009 Dergi: Nisan-2009

Alarko Carrier, 18 Mart’ta “Avrupa Standartlarına göre Hastane Klimatizasyonunda Yenilikçi Gelişmeler” konulu bir seminer düzenledi. Avrupa Birliği ve İtalya Hijyen Komisyonu Üyesi Alberto Monti tarafından verilen seminer, Swissotel Grand Efes İzmir’de gerçekleştirildi. Seminerde katılımcılara, hastanelerde hijyenik ortamın yaratılabilmesi için kurulacak klima tesisatının yeni Avrupa standartlarına göre tasarım kriterleri, havanın temizlik dereceleri ve hava kanalları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Klima tesisatında kullanılan ekipmanların özellikleri, ameliyathanelerde hava debilerinin hesaplanma yöntemleri, özel durumlarda klima tesisatının işletilmesi ve klima tesisatının temizliği ve dezenfeksiyonu konularında da bilgi verildi. Seminere, başta mekanik müteahhitler, projeciler, hastane işletmeleri ve teknik müdürleri olmak üzere yaklaşık 200 kişi katıldı. Hastanelerde en önemli alanların hijyenik alanlar olduğunu belirten Avrupa Birliği ve İtalya Hijyen Komisyonu Üyesi Alberto Monti; “Bu hijyenik alanlar içerisinde özellikle ameliyathaneler büyük önem taşıyor. İlerleyen teknoloji ile birlikte standartlar çok yükseldi. Ameliyathaneler günden güne daha karmaşık cihazlarla donatılıyor. Yüksek kaliteli hijyenik klima sistemleri oldukça önemli bir yatırım. Türkiye, Avrupa’daki gelişmeleri son derece yakından takip ediyor” dedi.

Hastanelerde klinik tedavinin yanında hijyenik şartların sağlanmasının da son derece önemli olduğunu belirten Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, “Hastane kliması uygulamaları, insan hayatı üzerindeki etkileri nedeniyle konfor klimasından çok farklı. Uluslararası standartlarda hijyen değerlerine ulaşabilmek ancak uzman bir ekibin çalışması ile mümkün. Bu uygulamaların ülkemizde daha bilinçli bir şekilde yapılması ve yaygınlaştırılması gerekiyor. Alarko-Carrier olarak konuların ilgililere aktarılması için seminerlerimize devam edeceğiz” dedi.


Toshiba Klima’ya Effie Ödülü

Alarko Carrier tarafından satışa sunulan Toshiba klima, pazarlama ve iletişim faaliyetleri ile dünyanın en prestijli iletişim yarışmalarından biri olan Effie’de “Dayanıklı Eşyalar” kategorisinde bronz ödül aldı. Toshiba, altın ve gümüş ödülün verilmediği bu kategoride ödül alan tek marka oldu.

Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, dünyanın en prestijli iletişim yarışmalarından biri olan Effie’nin reklam faaliyetlerinin etkinliğini, stratejik ve yaratıcı boyutlarıyla incelediğini, hedef-sonuç ilişkisini detaylı değerlendirerek, iletişim bütçesini en verimli kullanan kampanyaları ödüllendirdiğini belirtti. Öztürk: “Henüz 3 sene önce Türk klima pazarına dahil olan Toshiba, bu kısa sürede segmentinde pazar lideri olmayı başardı. Alarko Carrier olarak Toshiba klimalardaki ticari başarımızı prestijli bir ödülle taçlandırdık” dedi.

Alarko Carrier, Türkiye’de iki senede bir düzenlenen Effie Reklam Etkinliği Yarışması’na Toshiba klimalar için 2006-2008 yıllarında planlanan iletişim stratejisi ve yapılan uygulamalarla katıldı. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından iki yılda bir tekrarlanıyor. Yarışma, American Marketing Association (A.M.A) izniyle yürütülüyor. Dünyanın en prestijli iletişim yarışmalarından biri olan Effie; reklam faaliyetlerinin etkinliğini, stratejik ve yaratıcı boyutlarıyla inceliyor, hedef-sonuç ilişkisini detaylı değerlendirerek, iletişim bütçesini en verimli kullanan kampanyaları ödüllendiriyor.Etiketler