Alarko Carrier’dan Sektörün En Kapsamlı Eğitim Programı: ACademi

05 Haziran 2009 Dergi: Haziran-2009

Alarko Carrier, sektördeki en kapsamlı eeğitim uygulaması “Academi” ile çalışanlarına, günün en ileri eğitim olanaklarını sunuyor. ACademi’de Alarko Carrier çalışanları ve iş ortakları için mesleki bilgi ve becerilerini ilerletecek eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişimlerine destek olacak eğitimler de bulunuyor. ACademi’nin ısıtmasoğutma sektöründe bu denli geniş kapsamda gerçekleştirilen ilk eöğrenim uygulaması olduğunu belirten Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, “Dünyada krizin etkilerinin yaşandığı bu dönemde yeni bir yatırımla ACademi’yi kurduk. Kriz koşullarında geleceğe yatırım yapmak bizce en doğru seçim. Eğitimlerin, çalışanlarımızın mesleki konular üzerine yoğunlaşmalarını sürdürmelerini sağlamak, şirketlerine olan güvenlerini, çalışma arkadaşları ile birlikteliklerini güçlendirmek gibi moral yönü var” dedi. Kalataş, sözlerine şöyle devam etti: “Alarko Carrier tüm Türkiye’de ve bazı yabancı ülkelerde çok sayıda ürünün satışını yapıyor ve servis hizmeti veriyor. Ürünlerimizde her yıl yenilemeler oluyor. Bu kapsamda çalışanlarımızın bilgilerini sürekli güncel tutmaları, istedikleri an bilgilerini tazelemeleri zorunlu. Bugün 600’ü aşkın yetkili satıcı ve servisimiz, 3 binin üzerinde de teknik elemanımız bulunuyor. Anı yakalamak için eeğitimin çok avantajlı olduğunu düşünüyoruz.” 


Müfredat, Carrier Üniversitesi ve Toshiba Eğitim Merkezi’nden ACademi’nin müfredatı için klima konusunda Carrier Üniversitesi ve Toshiba Eğitim Merkezi’nin teknik eğitim programları esas alınıyor. Isıtma ve diğer konularda ise eğitimler Alarko Carrier tarafından hazırlanıyor. Eğitimin yapısı tamamen modüler ve ders esasına dayanıyor. Dersler tek olarak alınacağı gibi çeşitli şekillerde bir araya getirilerek sınıflar da oluşturulabiliyor. ACademi’de eğitimler görsel, canlandırma, film ve sesli anlatımla desteklenen kolay anlaşılır dökümanlarla gerçekleştiriliyor. Ayrıca eğitim sürecinde eğitim danışmanları ve internet üzerinden sağlanan tartışma ortamları ile öğrencilere her aşamada destek veriliyor. 


Alarko Carrier’dan Alışveriş Sırasında Kredi 

Alarko Carrier, Avrupa’nın en büyük finans şirketlerinden Fransız Societe Generale ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle iklimlendirme sektöründe bir ilke imza atıyor. Tüketiciler, Societe Generale’nin Türkiye’de uygulamaya koyduğu “Kredi Ver” hizmetiyle, ürün satın alırken, Alarko Carrier bayilerinden tüketici kredisi de alabiliyor. Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan alınabilen kredi, 2.15’den başlayan faiz oranlarıyla 36 aya kadar vadelendirilebiliyor. En düşük alışveriş limitinin 300 TL, üst limitin ise müşterinin kararına bırakıldığı kredi sisteminde işlemler, banka hesabı açılmasına gerek kalmadan gerçekleştirilebiliyor. Kredi geri ödemesi Finansbank, Garanti Bankası ve PTT şubelerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Societe Generale ile gerçekleştirdikleri işbirliğiyle sektörde bir ilke imza attıklarını belirten Alarko Carrier Bayilik Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haluk Ferizoğlu, “Yeni hizmetimizle, kredi kartı limitlerindeki sıkışıklıkları ortadan kaldırmayı ve müşterilerimizin alışverişlerini kolaylaştırmayı amaçladık. Alarko Carrier ürünlerine daha rahat sahip olabilmelerini istedik. Sistemin en önemli özelliği, kredinin kefilsiz ve çok kısa bir sürede alınabiliyor olması” dedi. Ferizoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sistem bayilerimiz için de büyük kolaylık sağlıyor. Onaylanan krediler otomatik olarak bayimizin hesabına ulaşıyor. Bu sayede tahsilat ve finansman riski ortadan kalkmış oluyor.” Tüketiciler, sistem sayesinde, banka şubesine gitmeden nüfus cüzdanları ve adres belgeleri (ikametgâh belgesi veya son iki döneme ait su, elektrik, sabit telefon, doğalgaz, ADSL faturası) ile Alarko Carrier bayisinden başvuru yapabiliyor. Etiketler