Header Reklam

Alarko Carrier ‘Toshiba Carrier VRF Sistem ve Teknolojisi’ Tanıtım Toplantısı Düzenledi

05 Ocak 2004 Dergi: Ocak-2004
Alarko Carrier, 11 Aralık 2003 tarihinde Hilton Oteli’nde, Toshiba Carrier VRF Sistem ve Teknolojisinin  tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya proje firmalarının temsilcileri ve Carrier üst düzey yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşması Alarko Carrier  Grup Koordinatör Yardımcısı İsmet Gencer tarafından yapıldı. İsmet Gencer; HVAC sektörünün en iyi firmalarından biri olan  Alarko Carrier’in Türkiye’ye getirdiği Toshiba VRF Sistemin hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde, restaurantlarda, iş merkezlerinde, yazlık-kışlık evlerde ve daha pek çok mekanda kullanımının kolay olduğunu,  teknolojik yeniliklerin yanı sıra enerji ve yer tasarrufu sağladığını belirtti.  Toplantıya,  İngiltere’den  katılan Toshiba Carrier İhracat Müdürü Amyn Benyekkou, Toshiba Carrier’ı tanıtarak mevcut ve yeni ürünleri katılımcılara anlattı.

Teknik Müdür Colin Mercer  ise VRF teknolojisini ve özellikleri hakkında bilgiler verdi. Colin Mercer ‘Bireysel kullanımlarda Toshiba VRF Sistem, internet aracılığıyla bile çalıştırılır. Ayrıca 1024 iç ünite aynı anda kontrol edilebilir. Bina otomasyon sistemlerine de sorunsuz uyum sağlayan Alarko Carrier’in VRF Sistemi modüler olarak tek dış üniteye, 40 adede kadar iç ünite bağlanma olanağı  sunarak HVAC sektörüne yönelik avantajlarını kanıtlar. Güneye bakan, yüzü güneşten cayır cayır ısınan, ama kuzey tarafı tir tir üşüyen binalarda, Alarko Carrier’in VRF Sistem kullanıldığında,  mekanlar  ister güneş alsın, ister rüzgar alsınlar, her noktada aynı konfor sağlanır. Soğutulan ortamdan çekilen ısı, soğutucu akışkan vasıtasıyla ısıtılan ortama aktarılır. Böylece enerjinin yapıya dengeli dağıtılması  ve enerji ekonomisi sağlanır. VRF Sistem, farklı bölümlerde aynı anda ısınma ve soğuma ihtiyacı olan tüm yapılar için ideal bir çözümdür.  

Alarko Carrier’in VRF Sisteminin bir önemli avantajı ise; yerden tasarrufudur. VRF Sistemi muadilleriyle karşılaştırdığımızda, yüzde 40 daha az yer kapladığı görülür. VRF Sistemi hafif tasarımı yardımıyla, asansörle bile kurulacağı yere taşınabilir’dedi.  Toplantının ardından düzenlenen kokteylde de bir araya gelerek sohbet eden konuklar; hazırlanan show roomu gezerek bilgi aldılar. ‘Toshiba Carrier’ için özel hazırlanan yılbaşı pastası Alarko ve Toshiba Carrier yetkililerinin katılımıyla kesildi.

Etiketler