Alarko A.Ş. Alsac, ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistem Belgesi Aldı

05 Temmuz 1996 Dergi: Temmuz-1996

Alarko Şirketler Topluluğu kuruluşlarından ALPOM'dan sonra AL-SAC'da ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistem belgesi aldı. ALARKO Holding'in Ortaköy'deki binasında 9 Temmuz 1996 Salı günü saat 11.30'da düzenlenen bir törende TSE Başkanı Mehmet Yılmaz Arıyörük yaptığı konuşmada: "Seyahatlerimde, hemen hemen her gittiğim yerde sizin eserlerinizi görüyorum. Bu bize gurur vesilesi oluyor. Alarko topluluğuna şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum, tüm sanayi kuruluşlarına örnek teşkil etmesini diliyorum. Çevre ile ilgili çalışmalarınızla, duyarlılığınızla sanıyorum ISO 14000 Serisine de sizinle başlayacağız.

Sonbaharda başlayacağımız Time Management kampanyamızın 5 yıl süresi var ama 3 yılda tamamlayabilmeyi umuyoruz. Alarko gibi çağdaş ve aydın bir topluluk Time Management konusunda da Quality Management ve Environmental Management konularında olduğu gibi öncül olmasını bekliyorum. Dünya markaları ve ürünleri ile rekabet, ve öncelik kazanma imkansız değildir. Bu konu kalite konusuna hassasiyet göstermekle başlar." dedi.

ALARKO adına Şirket Topluluk Başkanı Dr.Üzeyir Garih ise şunları söyledi: "Bugün, ALPOM'dan sonra ALSAC'ında ISO 9000 Kalite Belgesini almasından büyük mutluluk duyuyorum. Koordinatörümüz Önder Şahin ve Müessese Müdürüm Günay Bolazar'ın şahsında tüm çalışanlara öncelikle teşekkür ediyorum. Dünya globalleşiyor. Biz dünyaya açık bir ekonomiyiz. Artık bizim rakiplerimiz sadece iç pazar firmaları, Türk firmaları değildir. Bu hedefler için çok çalışmamız gerekir. Şimdi yönetimde kalite Total Quality'yi ele alacağız. Time Management ise bizim için yeni bir kavram değil. Son üç yıldır. Şirket içi seminerlerini vermekteyiz. Şu noktayı vurgulamalıyım; Şirket kar etmek için kurulur, amaç kar etmektir. Amaç kaliteli mal yapmak değildir. Kaliteli mal yapmak bu hedef için vazseçilmez bir araçtır."


Etiketler