Akıllı binaların yaratılmasında kullanılan su soğutma grubu AguaSnap Puron

05 Mayıs 2005 Dergi: Mayıs-2005

AquaSnap'm üretimi, 2006'da yürürlüğe girecek Avrupa "Binaların Enerji Kullanımı Yönetmeliği"ne uygun ürünler yaratılmasını sağlayacak bir girişim. AquaSnap uzun ömürlü ve kendi sınıfının en iyi ürünü olacak biçimde tasarlandı.

Kondenser

İdeal kondenserin minimum gürültü ve minimum batarya yüzeyiyle en yüksek verimi sağlaması beklenir. Carrier bu amaçla kondenser batarya düzenlemesinde uygulanabilecek tüm olasılıkları değerlendirdi: U biçimde, V biçiminde, W biçiminde, uzunlamasına, enlemesine... Uzun ısı ve ses araştırmaları sonunda, enlemesine, V biçiminde ve 50 derecelik bir açı yapan kondenser seçildi. Çünkü yalnızca 50 derece açıklıkta havanın tüm batarya yüzeyinden düşük hızda ve eşit olarak geçmesi sağlanıyor ve kondenser en yüksek verimle en sessiz çalışmayı başarıyordu.

Flying Bird Fan

Carrier patentli Flying Bird fan tasarımı, daha önceki fan modellerinden daha verimli ve daha sessiz çalışan dördüncü kuşak bir fandır. Geri dönüşümlü kompozit malzemeden yapılan çok daha gelişmiş ve daha aerodinamik fan kanadı, havayı türbülansa yol açmadan dolaştırır ve düşük frekansta pik noktaları olmayan doğrusal bir ses bandı yaratır. Dönen fan yatağı desteği, fan ağzıyla kanatlar arasında tam bir sızdırmazlık sağlar. Yüksek verimlilikte yeni motoruyla Flying Bird fanı, geleneksel fanlardan ortalama % 35 daha az enerji kullanır. Bu, kullanıcı için daha az elektrik üretimi, daha sessiz çalışma ve düşük frekanslı gürültünün söz konusu olmaması anlamına gelir.

Kompresörler

Carrier, 760 kW kapasiteye ulaşabilen scrool kompresörler kullanarak, gürültüyle savaşta öncü oldu. Scrool kompresörlerin yörüngesel hareketi, daha dengeli bir sıkıştırma sağlar, daha az titreşime ve dolayısıyla daha az gürültüye yol açar.


Etiketler