Akdağ, Mekanik Tesisat Uygulamalarındaki Dev İsim SCHEU+WIRTH İle Birleşti

05 Kasım 1996 Dergi: Kasım-1996

İklimlendirme sektörünün önder firması AKDAG, tesisat uygulamalarının dev ismi SCHEU+WIRTH ile ortaklık anlaşması yaptı. AK-DAĞ/SCHEU+WIRTH Mekanik Mühendislik Danışmanlık ve Taahhüt A.Ş., 1 Eylül 1996 tarihi itibariyle ülkemizde çalışmalarına başladı. Ülkemizde 1983 yılından bu yana klima sistemlerine ilişkin projelendirme, satış, montaj ve yükseltilmiş döşeme çalışmaları yapan AKDAG A.Ş. mekanik taahhüt konusunda başarılı çalışmalarına ek olarak yeni bir atılım yapmış ve SCHEU+WIRTH A.G firması ile % 50 sse paylı ortaklık anlaşmasını imzalamıştır. Böylece. SCHEU+WIRTH tG., 1000'e yakın çalışanı ve Avrupa'ya yayılmış ofisleriyle yılların deneyim ve birikimini şimdi AKDAG ile birlikte ülkemize taşımaktadır. SCHEU+WIRTH AG., Türkiye'de Antalya SHERATON VOYAGER HOTEL ve İstanbul SABANCI CENTER'ın mekanik tesisat uygulamaları ve İstanbul PRINCESS HOTEL'in ısıtma ve soğutma tesisat yenileme çalışmaları ile ülkemizde de tanınmaktadır.

İklimlendirme sistemlerindeki dev isim SCHEU+WIRTH AG., 1959 yılında kurulmuştur. 1984 yılında halka açılan şirketin çoğunluk hisselerine, ünlü Alman inşaat şirketi Phillip Holzmann AG. sahip bulunmaktadır. SCHEU+WIRTH A.G., 257.2 Milyon Alman Markı cirosuyla, konusunda Avrupa'nın en büyük şirketlerinden biridir. Şirket, ofis binaları, hastaneler, idari binalar ve endüstriyel yapılar için geliştirilmiş iklimlendirme sistemlerinin satış ve satış sonrası destek çalışmaları konularında uzmandır.

AKDAĞ/SCHEU+WIRTH Mekanik Mühendislik Danışmanlık ve Taahhüt A.Ş., ısıtma, soğutma, havalandırma, sıhhi tesisat, yangın söndürme, bina otomasyonu ve yönetimi konularında uygulama, taahhüt, eğitim ve satış sonrası hizmetleri ile İstanbul Merkez ve Ankara ofislerinde hizmet verecektir


Etiketler