Akcor'dan Unico Dış Ünitesiz Duvar ve Yer Tipi Klimalar

05 Ekim 2000 Dergi: Ekim-2000
1996 yılından beri kurduğu sistemlerle önemli referanslara imza atan Akcor A.Ş. gürün gamındaki split ve merkezi klimalar ile nem alma cihazlarının yanı sıra yepyeni bir ürünü pazara sunuyor.

Distribütörü olduğu İtalayan Splendid firmasının gerçekleştirdiği ?dış ünitesiz duvar ve yer tipi klima? olan ?Unico? model cihazlar sadece soğuk ve HP versiyonlu olarak 8.150 ve 10.300 btu/h kapasiteli şekilde üretilmektedir. Duvarda f 153 mm?lik 2 delik açmak sureti ile duvara montajı yapılan bu cihazın dışarıdaki delikleri kendi özel menfezleri ile kapatılmaktadır. Dış pancurların binanın içinden takılabilmesi, dışarıya erişilmesi imkansız bölgelerde dahi montaj kolaylığı sağlamaktadır. Patentli teknolojisi ile aynı cihazın hem yere hem duvara takılabilmesi montaj imkanını artırmaktadır. Sadece soğuk modellerde, drenaja ihtiyaç yoktur.

Akcor yetkilileri, taze hava kiti bağlanabilmesi, uzaktan kumandası ve en önemlisi dış ünitenin görüntü kirliliği yaratmasından ötürü uygulamasının yasak olduğu binalarda tek çözüm olduğunu söylediler.

Etiketler