Header Reklam

Aironn Sosyal ve Kültürel Etkinlik Programında Bu Kez Meksika Vardı

05 Temmuz 2013 Dergi: Temmuz-2013
Geçen yıl sosyal ve kültürel etkinlik programında Güney Afrika bulunan Aironn, Türkiye mekanik tesisat tasarımcılarını, müşavirlerini ve uzman mühendislerini bu kez Meksika’da ağırladı. 35 kişilik bir grupla 2-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen gezinin durakları; Latin Amerika’nın en kalabalık kenti olan Mexico City, Yucatan eyaleti ve yarımadasının başkenti olan Merida ve Meksika’nın turizm cenneti Cancun oldu.
Dünyanın en eski medeniyetlerinden birçoğuna ev sahipliği yapan Meksika’da Toltek ve Olmec’lerden sonra Maya ve ardından Aztek kültürlerine ait çok sayıda tarihi kalıt bulunuyor. Bu kültürlerin yakından tanınmasına olanak tanıyan gezi programı içinde katılımcılar, Aironn fan teknolojileri hakkında da bilgi edindiler. Programın üçüncü günü gerçekleşen kısa sunumda Aironn Yöneticilerinden Uğur Akgül,  Aironn üretim tesislerindeki olanaklardan, radyal ve endüstriyel fanlarda dünyanın önde gelen firmalarından İtalyan Comefri ile yaptıkları ortaklığın Türkiye iklimlendirme sektörüne getirilerinden ve yeni akıllı jet fan otomasyon sistemi olan J-Smart’tan bahsetti.  Toplantı, Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ile konukların örnek uygulamalar hakkında bilgi ve görüş alışverişi ile devam etti.
Uğur Akgül, Aironn’un sosyal ve kültürel aktivitelerine katılımcılarını hoşnut bırakan bir yenisini eklemiş olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, gezi için neden Meksika’nın seçilmiş olduğunu şöyle dile getirdi: “Meksika, pek çok açıdan ülkemizle benzerlik ve köprü kurabileceğimiz bir ülke. Her iki ülkede dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış. Meksika, kuzey ile güneyin, Türkiye ise doğu ile batının köprüsü. Ekonomik gelişme konusunda da paralellik olduğu görünüyor, hedeflerimiz benziyor. Mutfak kültürlerimizin fasulye, dürüm gibi baskın ortak noktaları bulunuyor. Meksika yaygın olarak dindar ama laik bir ülke. Bu açılardan bakıldığında kendi ülkemizi yorumlamamız açısından da Meksika’nın renkli bir örnek olacağını düşündük. Bu gibi sosyal ve kültürel etkinliklerimiz devam edecek. Ancak Aironn’un üretim, ar-ge, CFD analizleri,  satış sonrası hizmetler gibi pek çok fark yaratan birimi ile ilgili bilgi alınabileceği keyifli fabrika etkinlikleri, talebe göre yapılandırılan projelendirme ve uygulamaya dönük teknik yönü güçlü özel firma etkinlikleri gibi daha farklı programlarımız da olacak”.

Etiketler