Aironn, İtalyan Fan Uzmanı Comefri ile Ortak Oldu

05 Ekim 2012 Dergi: Ekim-2012

Yangın, duman fanları ve jet fanlar alanında faaliyet gösteren Aironn, özellikle radyal ve endüstriyel fanlarda dünyanın önde gelen firmalarından İtalyan Comefri ile ortaklık anlaşması imzaladı. Gebze’de faaliyete geçen 6500 metrekarelik fabrikası ile Aironn, Comefri fanları da Türkiye’de üretecek.

Aironn firma ortaklarından Yasemin Akgül, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Aironn iki yıldır faaliyetini sürdüren genç bir firma. Fakat firma sahipleri olarak 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahibiz. Bugüne kadar ürünlerimizle Türkiye’nin çok prestijli projelerinde yer aldık. Şimdi yepyeni bir anlaşma ile sektörümüze hizmet sunacağız. İtalya’nın radyal ve endüstriyel fanlar alanında uzman firması Comefri ile 2011 yılının Ağustos ayında başlayan görüşmelerimiz, 27 Temmuz 2012 itibariyle anlaşmaya dönüştü. Comefri, sektörümüzün de yakından tanıdığı bir firma. Geçmişi 40 yıla dayanan Comefri ürünleri ile fan konusunda ürün gamımızda hiçbir eksik kalmadı. Üretim tesisimiz hazır. Gebze’de yer alan 6500 metrekarelik tesisimizde hem Aironn hem de Comefri ürünleri üretilecek. Bilindiği gibi sektörümüzde fan konusunda özellikle AMCA standartlarına uygun bir ürün bulunmamaktaydı ve bu, ciddi bir açıktı. Aironn olarak yaptığımız ortaklıkla bu açığı da ortadan kaldırmış oluyoruz. Fabrikamızda akredite test laboratuvarımız, test odalarımız ve ar-ge birimimiz mevcut. Böylece dünya ile aynı kalite standartlarını ülkemizde de sunabileceğiz.”

“Üretim ve yönetim bir arada”

Bir ürün ortaya çıkarırken hem ar-ge departmanının, hem yönetim kadrosunun hem de üretim personelinin bir arada olması gerektiğine inandıklarını söyleyen Yasemin Akgül, “Böylece ailenin her bir ferdi birbirini ve ürünü tanıyor. Bunun önemli bir sinerji doğurduğu bilinciyle fabrikamızı üretimin ve yönetimin bir arada olabileceği bir yapıda düzenledik” dedi. Enerji verimliliği konusunda hem Aironn hem de Comefri’nin ciddi çalışmaları olduğunun altını çizen Akgül, fabrikamızın etrafını olabildiğince yeşillendirmek için çalışmalar yaptık. Ürünlerinde enerji verimliliğini bu kadar önemseyen iki firma olarak çevreye de duyarlı olmamız gerektiği inancıyla hareket ediyoruz” dedi.  

“Aironn ürünleri Avrupa yolunda”

Yapılan yatırımın sadece Türkiye’yi değil, yakın ülkeleri de kapsadığını söyleyen Comefri İtalya Genel Müdürü Flavio Lorenzon ise, Türkiye pazarını çok önemsediklerinin altını çizerek “Türkiye, elbette öncelikli pazarımız. Gerek dinamizmi, gerek krizler karşısında tecrübesi, bizler için çok önemli. Aironn, tecrübesi ve bugüne dek yaptıkları ile bizi oldukça etkiledi. Mutlu bir ortaklık ile yolumuza devam ediyoruz. Türkiye üzerinden Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’ya da ihracatımız olacak. Kalitesini görüp test ettiğimiz Aironn ürünleri ise Comefri aracılığı ile Avrupa pazarına açılacak” dedi.  

“En büyük ortak noktamız ar-ge’ye verdiğimiz önem”

Aironn Firma ortaklarından Uğur Akgül ise yaptığı açıklamada: “Aironn olarak yola çıktığımız günden beri en çok önem verdiğimiz konu ar-ge ve ürün geliştirme. Comefri ile en büyük ortak noktamız da bu. Comefri’nin Fransa, Almanya, İngiltere, ABD ve Çin’de bulunan üretim zincirine bir yenisini de Türkiye’de eklemiş olduk. Üretimi ülkemizde gerçekleştirecek olmamız, müşterilerimize hızlı teslimat, kaliteli, süratli bir satış sonrası hizmet ve elbette uygun maliyet gibi çok cazip avantajlar sağlayacak. Comefri, özellikle enerji verimliliğine odaklanmış ve bu konuda büyük ar-ge yatırımları ile yol alan bir firma. Dolayısıyla Comefri fanların kullanıldığı her ürün, doğal olarak verimliliğini de büyük oranda artıracak ki bu da müşterilerimize sunduğumuz bir başka katma değer” dedi.

Ürün sevkıyatının Kasım 2012 itibariyle başlayacağını söyleyen Akgül, çalışan tüm personelin yıllık bir plan dahilinde sürekli eğitime tabi tutulacağını da belirtti.

 

 

 


Etiketler